5:2
2:0
5:3
1:4

Rytíři vyzkoušeli juniory i gólmana Krále. V Budějovicích nakonec prohráli v prodloužení!

19. 8. 2021 od Lukáš Jůdl
Rytíři na utkání v Českých Budějovicích udělali hned několik změn v sestavě. Tu hlavní v brankovišti, ve kterém tentokrát nebyl Landon Bow, ale premiérově Tomáš Král (gólman, který má na Kladno vyřízené střídavé starty z Litoměřic). Záda mu nekryl David Stahl, ale junior Maxmilián Burda. Premiéru zažili také junioři Ondřej Hrabík a Filip Sachr. Po vyrovnaném klání se však z výhry nakonec po prodloužení radovali domácí.
 čtvrtek 19.8.2021, Budvar aréna (České Budějovice)
diváci2021
Budějovice: Strmeň (Kalista) – Vráblík, Allen, Štencel, Slováček, Bučko, Štich, Piskáček (A) – Beránek, Hanzl, Gulaš (C) – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Ville, Toman, Michnáč – Ondráček, Pech (A), Holec.
Kladno: Král (Burda) – Donaghey, Dotchin, Kehar (A), Suchánek, Ticháček, Nilsen – Kristo, Plekanec (C), Ciampini – Melka, Kubík, Hrabík – Hajný, Pitule, Sachr – Jágr (A), Filip, Beran.

Skóre se poprvé měnilo v 6. minutě, kdy Tomáše Krále překonal střelou ke vzdálenější tyči z vrcholku kruhů Jiří Ondráček – 1:0. Odpověď přišla o necelých šest minut později, kdy Rytíři hráli přesilovou hru a Tomáš Plekanec našel přes osu volného Dannyho Krista. Americký útočník našel volné místo tentokrát u bližší tyče – 1:1.

Ve druhé části si Motor vytvořil spoustu zajímavých příležitostí, ale ty úspěšně likvidoval Král. V polovině utkání na sebe další skvělou přihrávkou upoutal pozornost Tomáš Plekanec. Ten společně s Nicolasem Hlavou uprchl domácí obraně a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány – 1:2.

Před koncem druhé části se přiostřilo, když došlo k šarvátce, ve které byli hlavními aktéry Jake Dotchin a David Štich. Třetí část tak doprovodila řada emocí a také jedna branka, kterou domácí vyrovnali na 2:2. Střelcem byl opět Jiří Ondráček, který bezchybně zakončil dost podobnou situaci, jako před ním Nicolas Hlava.

Prodloužení nabídlo řadu příležitostí na obou stranách, ale poslední slovo měl Motor, konkrétně obránce Jan Štencel, který našel volné místo u tyče Tomáše Krále - 3:2. České Budějovice tak touto výhrou ukončily jedenáctizápasovou šňůru porážek a zaznamenali první výhru v letošní přípravě.