5:3
1:4

Rytíři v Litvínově stáhli ztrátu, na čtvrtý gól Vervy už ale nenašli odpověď

31. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno v Litvínově po napínavé bitvě prohrálo 3:4. Rytíři nezachytili vstup do zápasu a zakrátko prohrávali o dva góly. Když v závěru třetiny snížil premiérovým gólem v extralize Jiří Ticháček, Verva rychle odpověděla a opět zvýšila své vedení. Hosté ale zlepšili hru a v prostředním dějství srovnali zásluhou Adama Kubíka a Matěje Berana. Na čtvrtý gól domácích už však Kladeňáci odpověď nenašli a ze severu Čech odjeli bez bodů.
2021/2022, Tipsport extraliga, 20. kolo,  neděle 31.10.2021, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
4:3
3:1, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Estephan (Balinskis, Irving), 8. Hübl (Balinskis, Straka), 20. Jarůšek (Estephan), 43. Gerhát (Zeman, Demel) – 19. Ticháček (Plekanec, Jágr), 27. Kubík (Dotchin), 39. Beran (Melka, Filip). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Giorgio Estephan – Matěj Beran.

diváci3570
Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Zeman, Demel, Baláž – Jarůšek, Estephan, Zdráhal – Straka, Hübl, Pospíšil – Kudrna, Latta, Chalupa – Zygmunt, Gerhát, Svoboda.
Kladno: Bow – Dotchin, Suchánek, Wood, Baránek, Pohl, Ticháček, Funk – Jágr, Plekanec, Hlava – Kristo, Kubík, Beran – Dvořáček, Filip, Melka – Strnad, Ciampini, Hajný.

Úvod zápasu mnoho vzruchu nepřinesl. Oba brankáři se zahřáli proti pokusům ze slušné vzdálenosti, větší možnosti ale k vidění nebyly. Až po šesti minutách hry byl za zdržování hry vyloučen Dotchin a domácí si s přesilovkou rychle poradili. Giorgio Estephan dostal nabito na vrchol pravého kruhu a zamířil naprosto přesně – 1:0. Neuběhla navíc ani minuta a Verva se radovala podruhé. Kladenská obrana propadla, Viktor Hübl dostal puk v přečíslení a gólman Bow se nestihl přemístit – 2:0. Další možnosti si vytvořili domácí při přesilové hře, tentokrát ji však zužitkovat nedokázali. Krátce po Beranově návratu na led naopak rozjel útok Plekanec, který přenesl hru na přesně zakončujícího Jiří Ticháčka – 2:1. Mladý bek tak zaznamenal první gól v nejvyšší soutěži. Radost mu ale dlouho nevydržela. Po Woodově špatné rozehrávce se dostal k zakončení na levém kruhu Richard Jarůšek, který už Bowa propálil – 3:1.

Hned v úvodu druhé části pak mohlo Kladno rozdíl opět snížit. Beran byl totiž faulován v úniku a sudí nařídil trestné střílení. O jeho exekuci se postaral specialista Kristo, kterému však souboj s Godlou nevyšel. Slovenský gólman skryl jeho střelu do lapačky. Z nadcházející přesilovky si Rytíři vytvořili slušný tlak a už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě udeřili. Adam Kubík si s pukem vybruslil mezi kruhy a vypálil přesně do rohu brány – 3:2. A ve zbytku třetiny to byla ještě pořádná divočina! Kubíka v tutové možnosti vychytal parádním zákrokem litvínovský gólman a na druhé straně zasáhl Balinskis jen tyč. Ještě před přestávkou ale Kladno přece jen srovnalo! Chytrou souhru rozehrál Filip, Melka našel před brankovištěm Matěje Berana a ten už usměrnil kotouč do sítě – 3:3.

Horší start do třetího dějství si ale Kladno mohlo jen sotva představit. Rytíři faulovali a soupeř při ponechané výhodě opět odskočil. Zeman našel krásným křižným pasem rozjetého Františka Gerháta, který už Bowa zblízka překonal – 4:3. O chvíli později mohl zvýšit rozdíl Chalupa, v úniku ovšem neuspěl. Devět minut před závěrečnou sirénou měl na druhé straně blízko k vyrovnání Melka, z bezprostřední blízkosti ale trefil jen tyč. Pět minut před koncem tak mohlo být definitivně hotovo, když Hübl po zmatcích před brankovištěm dostal puk do kladenské sítě. Rozhodčí se odešli ještě poradit s kolegou u videa a gól nemohli uznat kvůli jasnému kopnutí. Závěrečný nápor si následně Rytíři vylepšili odvoláním gólmana, do větší šance už se ale nedostali. Domácí Verva naopak dvakrát zasáhla tyč odkryté klece.

Litvínov: Vladimír Országh: Jsme spokojení se třemi body, které jsou pro nás do tabulky velmi důležité. Musím ale říct, že soupeř hrál opravdu dobře. Po první třetině jsme měli náskok 3:1, napadalo nám to tam. Druhou třetinu jsme měli hned od prvního střídání katastrofální. Většinu zápasu jsme prohrávali všechny osobní souboje, z čehož pramenily chyby a soupeř nás dostával pod tlak. Jsem rád, že ve třetí třetině ukázali kluci charakter a dokázali to zvrátit. Přesto je tam hrozně moc věcí, které musíme zlepšit. Dnešní hokej je o bruslení, o osobních soubojích, o tom, abychom byli v dobrých pozicích, a to jsme tam většinu zápasu neměli. Dvakrát nás podržel Godla. Důležité jsou pro nás tři body, abychom se odrazili dále.

Kladno: Jiří Burger: Nehodnotí se mi to vůbec dobře. Neodehráli jsme špatný zápas, vytvořili jsme si spoustu šancí, hlavně ve druhé třetině. Bohužel máme problémy s jejich proměňováním a dozadu děláme zbytečné chyby. To nás stálo zápas.