5:3
1:4

Rytíři v Berouně porazili Karlovy Vary. V prodloužení rozhodl Matěj Beran!

17. 8. 2021 od Lukáš Jůdl
Rytíři vstoupili velice trpělivě do čtvrtého přípravného zápasu, který se hrál tentokrát na zimním stadionu v Berouně. Skóre otevřel Adam Kubík, ale soupeř dokázal průběh otočit. Díky trefě Tomáše Plekance se však muselo rozhodnout v prodloužení, a to ukončil Matěj Beran, díky kterému tak Kladno vyhrálo nad karlovarskou Energií 3:2.
diváci999
Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin, Kehar, Ticháček, Baránek, Suchánek, Nilsen – Ciampini, Plekanec, Kristo – Melka, Kubík, Hajný – Račuk, Pitule, Hlava – Jágr, Filip, Beran – Bílek
Karlovy Vary: Habal (Horák) – Parkkonen, Plutnar, Pulpán (A), Dlapa, Rohan, Havlín, Weinhold – Flek, Kulich, Rachůnek (A) – Beránek, Miškář, Průžek – Kohout, Černoch, Koblasa – Šik, Osmík, Redlich

Obrovskou příležitost na otevření skóre měl v polovině první části Otakar Šik, ale v situaci dva na jednoho pálil nad bránu Bowa. Vzápětí se Energii naskytla druhá přesilovka a v té ukázal své rychlé nohy Jakub Flek. Poté, co se dostal za kladenskou obranu, jel na Landona Bowa sám, ale svůj únik také neproměnil. Rytíři měli největší tlak v poslední minutě první části, kdy hráli přesilovou hru. Ani z toho však úvodní branka nebyla.

Kladno navázalo na aktivní konec první třetiny v úvodu té druhé, po pouhých 37 vteřinách, překonal karlovarského gólmana Habala Adam Kubík, který využil dalšího chumlu v předbrankovém prostoru a poslal tak Rytíře do vedení – 1:0. A opět bylo zajímavé sledovat poslední vteřiny třetiny. Zvýšit skóre mohl Jakub Hajný po dalším slibném závaru v karlovarském brankovišti, ale chybělo mu jen pár centimetrů a lepší úhel k další úspěšné kladenské trefě.

Pomyslné štěstíčko chybělo v polovině třetí třetiny Matěji Beranovi, který orazítkoval jen brankovou konstrukci a z následného protiútoku se vyřítil na Bowa karlovarský útočník Martin Kohout. Ten sice se svým pokusem neuspěl, ale ihned zareagoval a zpoza brány naservíroval do skvělé pozice Petru Koblasovi a ten už dokázal zařídit vyrovnání Energie – 1:1. Hostům se vydařila i následná přesilovka, kterou využil Jakub Flek a skóre se poprvé otáčelo – 2:1. Jenže v 56. minutě pláchl první kladenský útok a Tomáš Plekanec svým prvním gólem v letošní přípravě opět vyrovnal – 2:2.

V prodloužení bylo Kladno aktivnější a díky trefě Matěje Berana nakonec v Berouně vyhrálo nad Karlovými Vary 3:2.

Kladno: Jeff Paul: Dnes to bylo dobré utkání, ve kterém byla spousta pozitiv, ale víme, že stále musíme na některých částech naší hry zapracovat. Bylo ale sympatické, že tým chtěl očividně zápas vyhrát, a že se kluci snažili. Dnes jsme s utkáním celkově spokojeni.