18:00
18:00

Rytíři udolali Jihlavu i podruhé, v nájezdech rozhodl Kristo

10. 8. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno mělo napodruhé s Jihlavou těžkou práci, přesto zapsalo v přípravě vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Rytíři třikrát ztráceli, odpověděli ale zásluhou Tomáše Pituleho, Antonína Melky a Adama Kubíka. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž vystřelil vítězství modrobílým Danny Kristo.
 úterý 10.8.2021, CZ Loko Aréna
Jihlava
3:4sn
1:1, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 11. Kowalczyk (Čachotský, Eliáš), 23. Fronk (Bilčík), 48. Seman (Illéš, Niko) - 17. Pitule (Machala), 40. Melka (Kubík, Machala), 54. Kubík (Baránek), rozh. náj. Kristo. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík, Tomáš Sibera - Jan Mareček, Jakub Jančí
vyloučení8:6
využití0:1
střely na branku36:35
diváci565
Jihlava: Wolf - Niko, Bilčík, Eliáš, Kowalczyk, Dvořák, Janoušek, Kuboš - Illéš, Fronk, Harkabus - Helt, Lichanec, Čachotský - Houška, Zadražil, Havránek - Cachnín, Seman, Brož.
Kladno: Bow - Wood, Baránek, Donaghey, Suchánek, Nilsen, Ticháček - Kristo, Ciampini, Hajný - Melka, Kubík, Machala - Bílek, Pitule, Hlava - Jágr, Filip, Beran.

Úvod druhého přípravného zápasu mezi Kladnem a Jihlavou se nesl ve znamení častých vyloučení, přesilové hry ale změnu stavu nepřinesly. Až v jedenácté minutě za vyrovnaného počtu hráčů na ledě propálil Landona Bowa v brance Rytířů Daniel Kowalczyk – 1:0. Ještě do první přestávky však bylo vyrovnáno. Tomáš Pitule si připravil puk a prudkou ranou smazal rozdíl – 1:1.

Už na začátku druhé části si ale domácí vzali vedení zpět, když se od modré čáry prosadil Jiří Fronk – 2:1. Třetina se posléze odehrávala za tohoto stavu a vše už nasvědčovalo tomu, že hosté půjdou do kabiny se ztrátou. V poslední minutě se však z kruhu trefil Antonín Melka a bylo opět srovnáno – 2:2.

I ve třetím dějství pak šli do trháku hokejisté Dukly, kteří oproti prvnímu utkání zásadně zlepšili svůj výkon. Ve 48. minutě pak byli odměněni, když Filip Seman před brankovištěm tečoval Illéšovu střelu až do sítě – 3:2. Do třetice ale i tentokrát Kladeňáci našli odpověď. V přesilové hře mířil z pravého kruhu přesně Adam Kubík – 3:3.

Vyrovnané utkání tak dospělo až do prodloužení a následných samostatných nájezdů, ve kterých se Rytířům dařilo! Uspěli Matyáš Filip, Danny Kristo i Daniel Ciampini a rozhodující trefa byla nakonec připsána americkému forvardovi  – 3:4.

Kladno: Jan Kregl: Tentokrát jsme měli trochu pomalejší nástup a Jihlava měla dobrý forčeking, což nám dělalo problémy. Hráli jsme trochu moc komplikovaně, asi pod vlivem toho, že minule jsme hře víc dominovali. Často se střídaly pasáže s dobrým a se špatným pohybem. Nakonec je fajn, že jsme to dotáhli do tohoto stavu. Je vidět, že pořád musíme pracovat a máme toho hodně před sebou.