1:4
A tým - zápasy

Rytíři se v Kadani strachovali o výsledek, nakonec ale berou tři body

27. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři v Kadani dvakrát inkasovali v posledním dějství a až do závěrečné sirény se museli bát o výsledek. Nakonec ale zapsali vítězství 3:2 a důležité tři body a v tabulce Chance ligy jsou dál první. Úvodní gól zápasu vstřelil v první části Ondřej Machala a na třígólový rozdíl navýšil dvěma přesnými trefami ve druhé dvacetiminutovce Tomáš Guman. Kladeňáci tak mají tři kola před koncem základní části jistotu umístění v první čtyřce, která bude hrát čtvrtfinále play off.
2020/2021, Chance liga, 33. kolo,  sobota 27.2.2021, Zimní stadion Kadaň
Kadaň
2:3
0:1, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 43. M. Svoboda (Veselý), 53. T. Koblížek (Havlín, J. Svoboda) - 3. Machala (Plekanec), 23. Guman (Marosz, Račuk), 33. Guman (Račuk, Marosz). Vyloučení: 1:7 + Funk (KLA) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Hucl, Valenta - Tvrdík, Belko
vyloučení1:7
využití1:0
oslabení0:1
střely na branku28:35
diváci0
Kadaň: Běhula - Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Naar, Delmarche, Horáček - T. Koblížek, J. Svoboda, Houška - Adámek, Morong, Chlouba - Homer, M. Svoboda, Veselý - Zabloudil, L. Koblížek, Babichev.
Kladno: Brízgala - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Štochl, Kehar, Funk - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Marosz, Guman - Jelínek, Kubík, Hlava - Hajný, Filip, Bernat.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři v úvodu souboje prvního proti poslednímu potvrzovali roli favorita. Už ve druhé minutě šli sice do oslabení, do vedení se ale dokázali dostat i v početní nevýhodě! Tomáš Plekanec dostal puk v přečíslení před branku, jenže bekhendem Richarda Běhulu nepřekonal. Kotouč ovšem zůstal za kadaňským gólmanem volný a Ondřej Machala ho dorazil do sítě – 0:1. Stejná kladenská dvojice zahrozila i při dalším oslabení, tentokrát ale Plekanec mířil nad. Navýšit skóre však hosté v první části nedokázali. Několikrát situace přehráli a jindy pomohla Běhulovi tyčka.

Další změna stavu tak přišla až po přestávce. Rytíři přestáli zbytek dalšího oslabení a vzápětí udeřili. Po pěkné rychlé souhře zakončoval Tomáš Guman z levého kruhu už do prázdné brány – 0:2. A stejný střelec se prosadil také o deset minut později. Tentokrát mu nabil Račuk pro změnu na pravý kruh, odkud kladenská sedmasedmdesátka bez problémů zakončila za Běhulova záda – 0:3.

Do třetí části ale Rytíři nevstoupili dobře a nevyužité šance je mohly hodně mrzet. Ve 43. minutě špatně rozehrávali ve vlastním pásmu, ke střele z pravého kruhu se dostal Matyáš Svoboda a propálil Adama Brízgalu – 1:3. A zanedlouho to bylo už jen o gól. Trhači nejprve v přesilovce prošli až před kladenskou branku a Matěj Morong mohl dorážet do odkryté sítě. V poslední chvíli mu ale jeden z hostí ještě sáhl do puku. Nakonec ale domácí přece jen byli odměněni za zlepšenou hru. V přesilové hře tečoval Tomáš Koblížek letící puk mimo Brízgalův dosah – 2:3. V poslední minutě si Trhači ještě vylepšili další přesilovou hru odvoláním brankáře, na vyrovnání už ovšem nedosáhli.

OHLASY TRENÉRŮ

Kadaň: Petr Rosol: Neodehráli jsme vůbec špatný zápas. Nastoupili jsme do něj s respektem, možná až s moc velkým. Ve druhé třetině jsme měli vyložené gólovky, třikrát jsme byli sami před bránou a nedokázali jsme dát kontaktní branku. Ze stavu 0:3 se to následně už těžko otáčí, nakonec se nám dva góly vsítit podařilo. Myslím si, že by nám po zápase s Kladnem bod slušel, ale bohužel začátek nebyl takový, jaký měl být, a to nám na konci chybělo.

Kladno: Jan Kregl: Opět jsme nepředvedli žádný parádní výkon. Sice nám tam nějaké branky napadaly, ale měli jsme potvrdit vítězství vyšším rozdílem nebo minimálně vyšším nasazením. Máme velké výpadky ve hře, neproměňujeme šance a pak se nám hra rozhodí a není to něco, co bychom od našeho týmu čekali. Klobouk dolů před Kadaní, že se vrátila do zápasu a udělala z toho pomalu ještě drama.