5:3
1:4

Rytíři proti Liberci neuhájili vedení, rozhodla třetí třetina

7. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli s Libercem vyrovnanou partii, ve které dlouho vedli, po špatné třetí třetině ale prohráli 4:5. Kladno nejprve ztrácelo, zásluhou Antonína Melky a Kristapse Sotniekse ale ještě v první části vyrovnalo. Když pak soupeř srovnal, vrátil Kladnu vedení Adam Kubík a svoji druhou branku přidal Melka. Bílí Tygři ale zvládli závěrečné dějství lépe a dvěma góly rozhodli o svém vítězství.
 středa 7.9.2022, ČEZ Stadion Kladno
Liberec
4:5
2:1, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 7. Melka (Babka, Sotnieks), 12. Sotnieks (Zikmund), 31. Kubík (Plekanec), 37. Melka – 3. Dvořák (Vlach, Jelínek), 23. Filippi (Frolík, Birner), 38. Vlach (Ordoš, Faško-Rudáš), 45. Jelínek (Frolík, Melancon), 53. Frolík (Šír). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0.

Rozhodčí: Hejduk, Květoň – Lhotský, Svoboda
vyloučení5:3
využití0:2
oslabení2:0
střely na branku27:40
diváci0
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Kehar, Veber – Kubík, Plekanec, Klepiš – Indrák, Zikmund, Beran – Procházka, Filip, Bláha – Michnáč, Babka, Melka.
Liberec: Kváča – Balinskis, Melancon, Derner, Rosandič, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Birner, Bulíř, Faško-Rudáš – Ordoš, Filippi, Frolík – Vlach, Jelínek, Čederle – Rychlovský, Šír, Najman.

Liberec šel v zápase rychle do vedení. Běžela teprve třetí minuta, když Jakub Dvořák vypálil od modré čáry a brankář Landon Bow kvůli zakrytému výhledu nestihl zareagovat – 0:1. Rytíři ale rychle srovnali tempo a brzy otočili vývoj. Antonín Melka vybruslil před brankoviště a zakončil přesně – 1:1. Jen o chvíli později pak Kladno napodobilo první branku soupeře. Kristaps Sotnieks vypálil od modré, před Petrem Kváčou skvěle clonili Zikmund s Beranem a puk skončil až v síti – 2:1.

Rytíři si v první ani ve druhé části nedokázali pomoci přesilovou hrou, zatímco Bílí Tygři byli úspěšnější a udeřili hned z první početní výhody. Tomáš Filippi dostal puk těsně před branku a z bezprostřední blízkosti nezaváhal – 2:2. Další přesilovka už ale hostům nevyšla. Plekanec se totiž dostal ke kotouči, vyslal do úniku Adama Kubíka a ten se štěstím procedil puk za Petra Kváču – 3:2. Domácí navíc udeřili i v dalším oslabení. Prvotní akci Antonína Melky ještě Procházka nezužitkoval, vzápětí ale přišla chyba liberecké obrany a Melka přidal svoji druhou trefu v zápase – 4:2. Odpověď však byla blesková. Už o 22 sekund později se dostal k volnému puku před brankovištěm Jaroslav Vlach, který dometl kotouč za Bowa – 4:3.

Do závěrečného dějství vstoupil Liberec aktivněji a za svůj nápor byl po necelých pěti minutách odměněn. Frolík našel rozjetého Petra Jelínka parádním pasem a zkušený útočník zamířil přesně do horního rohu kladenské branky – 4:4. A sedm minut před koncem odskočili Bílí Tygři do vedení. Michael Frolík se hezky uvolnil před brankoviště, ukázal svoje šikovné ruce a nedal Bowovi šanci – 4:5. Zakrátko lovil kanadský brankář kotouč ze sítě znovu, sudí ale po poradě s videem gól neuznali. Hostující hráč do kotouče kopl bruslí. Rytíři tak mohli zaútočit na vyrovnání při risku bez brankáře. V šesti hráli víc než dvě minuty, ale prosadit se už nedokázali. Kubík rozvlnil síť až po siréně.