1:4
SPUSTIT VIDEO

Rytíři jsou dál stoprocentní, druhý zápas proti Slavii urvali v prodloužení

20. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno porazilo Slavii 2:1 po prodloužení a ve čtvrtfinálové sérii vede 2:0 na zápasy! Rytíři dlouho ztráceli, ve 45. minutě ale vyrovnal krásnou trefou Martin Kehar. Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl dobrým důrazem do branky Antonín Melka. Série se v úterý přesune na led Pražanů.
2020/2021, Chance liga,  sobota 20.3.2021, 2. čtvrtfinále
Slavia
2:1p
0:1, 0:0, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 45. Kehar (Plekanec), 65. Melka (Hlava, Pitule) - 10. Kafka (Vampola, Kuťák). Vyloučení: 7:6 + Šmerha (SLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Hucl, Šindel - Jindra, Hnát
vyloučení7:6
využití0:0
střely na branku45:28
diváci0
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Sorokin, Kehar, Zacharčuk, Snuggerud - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Marosz, Guman - Melka, Pitule, Hlava - Hajný, Filip, Bílek - Kubík.
Slavia: Michajlov (57. Málek) - Krejčí, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Říha, Novák, Duda - Kafka, Vampola, Kuťák - Pšenička, Šteiner, Šmerha - Doležal, Poletín, Ondráček - Všetečka, Vlček, Brož.

Hráči Slavie oproti prvnímu zápasu od úvodu přidali na důrazu a jako první měli k dispozici přesilovou hru. V ní bylo ale paradoxně nebezpečnější Kladno. Nicolas Hlava ovšem únik nezužitkoval a vypálil jen mimo. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě zakombinovala dobře druhá formace domácích, slibnou střelu Tomáše Gumana ale zlikvidoval Martin Michajlov. A na druhé straně se radovali hosté z první větší šance. Stěpan Zacharčuk za klecí špatně rozehrál a na středu dostal nabito Petr Kafka, který zamířil nechytatelně do rohu brány – 0:1. V přečíslení mohl následně srovnat Jaromír Jágr, nezamířil ale tak přesně jako v pátečním zápase.

Na začátku druhého dějství měly oba týmy blízko ke skórování. Jiří Říha ale na jedné straně nastřelil spojnici a na druhé vzápětí Rostislav Marosz trestuhodně netrefil z bezprostřední blízkosti prázdnou branku. Ve zbytku třetiny se tlačili dopředu hlavně Rytíři, Slavia ale vyztužila defenzivu před vlastním brankářem a hodně domácím znepříjemňovala útočné snažení. Kladno tak neuspělo v přesilových hrách a v závěru dějství hrozili v početních výhodách zase hosté. Ani oni ale nenavýšili.

Rytíři se dočkali prvního střeleckého úspěchu až ve třetí dvacetiminutovce. Tomáš Plekanec vyhrál buly na Martina Kehara, který si připravil kotouč a nechytatelnou ranou do růžku branky srovnal – 1:1. Zakrátko mohl otočit vývoj Adam Kubík, z bezprostřední blízkosti ovšem Michajlova nepřekonal. Obdobnou možnost měl vzápětí ještě Jágr, ani on ale na hostujícího gólmana nevyzrál. Na stranu Slavie mohl překlopit vývoj Petr Vampola, individuálně však Košarišťana neobelstil. Tři minuty před koncem pak přišly hodně nepříjemné obrázky. Brankář Michajlov zůstal po střetu se soupeřem v bolestech na ledě a musel střídat. Do branky hostí se tak na rozhodující momenty postavil mladý Roman Málek. Ten ale začátek pobytu v brankovišti zvládl a došlo na prodloužení.

Kladno muselo hned v úvodu nastavených dvaceti minut přečkat oslabení, při něm ale paradoxně sahalo po vítězství. Ondřej Machala nahrál do dobré pozice Plekancovi, jehož pokus však výborně zlikvidoval Málkův beton. Antonín Melka se posléze vrátil z trestné lavice a utkání rozhodl. Hlava poslal kotouč do předbrankového prostoru a Melka poslal puk do sítě – 2:1.

Trenéři po zápase

Kladno: Jiří Burger: Zápas pro nás byl složitý v tom, že jsme neproměňovali šance. Vytvořili jsme si jich dost, hlavně hodně vyložených šancí z prostoru mezikruží. Jezdili jsme sami na bránu, dva na jednoho a nemohli jsme brankáře Slavie překonat. To byl pro nás největší problém. V prodloužení jsme si vítězství za ubránění oslabení zasloužili.

Slavia: Pavel Kolařík: Určitě bych chtěl kluky pochválit za zlepšený přístup k zápasu. Bylo to úplně něco jiného než včera. Podařilo se nám jít do vedení, bohužel jsme to neudrželi a v prodloužení jsme dostali gól. Doufám, že naše výkony se budou stupňovat pořád k lepšímu a doma sérii vyrovnáme na 2:2.