5:3
1:4

Rytíře vychytal s čistým kontem Zajíček. Kladno v Litvínově prohrálo 0:2!

12. 8. 2021 od Lukáš Jůdl / Foto: Edvard Beneš (HC Verva Litvínov)
Rytíři ve svém třetím přípravném utkání poměřili síly s jedním ze svých budoucích extraligových rivalů. Na ledě Litvínova však nepřekonali domácí obranu a brankář Šimon Zajíček vychytal nulu. Kladno tak prohrálo 0:2.
diváci1093
Litvínov: Zajíček (Čermák) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Zeman, Kolář – Pospíšil, Hübl, Lukeš, Kudrna, Svoboda, Zdráhal, Straka, Estephan, Jarůšek, Stehlík, Gerhát, Zygmunt
Kladno: Bow (Stahl) – Wood, Baránek, Doneghey, Suchánek, Kehar, Dotchin, Ticháček – Ciampini, Plekanec, Kristo, Melka, Kubík, Račuk, Bílek, Pitule, Hlava, Jágr, Filip, Beran

O první rozruch se postaral hned ve dvacáté sekundě Daniel Ciampini, který ve velké šanci trefil jen tyč brankáře Zajíčka. Ten dostal přednost před bývalým gólmanem Rytířů Godlou. V další zajímavé šanci se ocitl v průběhu první části i Tomáš Plekanec či Nicolas Hlava, ale ani jednomu se nepodařilo skóre otevřít. A ani domácí nebyli dlouho úspěšní, a to v závěru první části hráli po vyloučení kanadské dvojice Dotchin/Donaghey dvojnásobnou přesilovku – 0:0.

Druhá třetina, která začala dvěma slibnými pokusy Kladna, byla hlavně plná emocí. Na ty doplatil obránce Jakub Suchánek a za nesportovní chování dostal trest do konce zápasu. Litvínov začal být postupně aktivnější směrem dopředu a svých rychlých nohou využil teprve devatenáctiletý forvard Lukáš Stehlík, který se dostal za kladenskou obranu a střelou do protipohybu přerušil čisté konto Landona Bowa i čekání na první gól – 1:0. Nedisciplinovanost Rytířů pak v polovině klání potrestala jedna z nových tváří v litvínovské sestavě – Kanaďan Giorgio Estephan – 2:0. Poslední zajímavostí druhé části byl náznak šarvátky mezi Dotchinem a Kolářem ve 34. minutě. Tu však rozhodčí rychle rozehnali.

V závěrečné třetině byla jednoznačně nejzajímavější situace z 53. minuty, kdy po krátkém tlaku Kladna došlo k samostatnému úniku litvínovského Pawla Zygmunta. Ten však Landona Bowa nepřekonal. Rytíři to ještě v samém závěru zkusili v šesti bez brankáře, ale nic z toho nebylo. První extraligové měření sil tak skončilo kladenskou prohrou 0:2. Domácí brankář Šimon Zajíček si zaslouženě zapsal předsezonní nulu.

Kladno: Jiří Burger: První polovinu zápasu hodně ovlivnila naše nedisciplinovanost. Za 30 minut jsme hráli 18 minut v oslabení, a to strašně ovlivnilo průběh zápasu. Hráči, kteří nehráli oslabení, dlouho seděli na střídačce a nedostali se dostatečně do hry. Litvínov vyhrál zaslouženě, byl na tom hlavně lépe bruslařsky. My si tam také pár šancí vytvořili, a i když byly vyložené, neskončily brankou.