BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00
18:00
18:00

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrají Rytíři v neděli v Českých Budějovicích

11. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Další reprezentační přestávka se přiblížila a Rytířům před ní zbývá odehrát už jen jeden zápas, ve kterém půjde o hodně důležité body. Kladno totiž prohrálo třikrát v řadě a přišlo o kus náskoku před posledním Zlínem. O opětovné navýšení se Kladeňáci pokusí v neděli v Českých Budějovicích, kde budou hrát od 17:10 před kamerami České televize.

Kladnu se poslední zápasy nedaří. Po špatných výkonech proti Brnu a Spartě se Rytíři sice herně zvedli, stačilo jim to ale stále jen na jediný bod. Kladeňáci proti Pardubicím rychle ztráceli, bleskově ale odpověděli a většinu utkání vedli. V polovině zápasu měli k dobru dokonce dvě branky, rychle ale inkasovali a o náskok přišli. Přestože ještě před druhou sirénou opět odskočili, soupeř dokázal znovu vyrovnat a v prodloužení rozhodl. Rytíři tak padli 4:5 a do tabulky přidali jen bod. Před posledním Zlínem tak vedou už jen o šest bodů, stále ale mají k dispozici o jedno utkání více.

Rytíři jsou v sezoně dál nejhůře bránícím týmem a jako první celek inkasovali přes sto branek. Kladno sráží nejhorší oslabení v lize – Rytíři jich ubrání v průměru jen 72,03 % a jsou o více než tři procentní body horší než druhá nejhorší Olomouc. Na lepší čísla nestačí ani skvěle chytající Landon Bow. Ten odchytal už 1679 minut, nejvíc ze všech gólmanů v extralize. Za tu dobu musel předvést 860 zákroků (také nejvyšší počet) a inkasoval 95x (také nejvyšší počet). Kanadský gólman tak momentálně drží úspěšnost zásahů 90,05 % a v průměru inkasuje 3,39 branek za zápas.

Kladno se bude chtít odpíchnout k lepším výkonům nedělním soubojem proti Motoru, tedy proti celku, který Rytíři naposledy porazili! V Chomutově si tehdy oba týmy vyzkoušely vedení, ve 33. minutě ale zlomil utkání na stranu Kladna Jake Dotchin a domácí si dokráčeli pro vítězství 4:3! Dvěma góly v zápase zazářil Nicolas Hlava. To v prvním vzájemném střetnutí na jihu Čech to byla jiná. Kladeňáci tehdy třikrát vedli, ale nakonec padli po divoké přestřelce 5:7.

Českobudějovický Motor po dobrém začátku sezony neprožívá nejvydařenější období. Prohrál už pětkrát v řadě a ze zmiňovaných pěti zápasů si odnesl jen jediný bod. S celkovými 38 body je tak v tabulce až na jedenáctém místě. Českobudějovičtí hokejisté postupně prohráli 2:5 s Karlovými Vary, 2:3 s Litvínovem, 2:4 s Vítkovicemi 2:3 po prodloužení s Hradcem Králové a naposledy 0:3 s Třincem. Rovněž Jihočeši se tedy potřebují vrátit do vítězného rozpoložení a opět poskočit tabulkou směrem nahoru.

V dresu Českých Budějovic v této sezoně prodávají svoje zkušenosti útočníci Lukáš Pech (12+20) a Milan Gulaš (11+18), které kvalitně doplňuje také Jindřich Abdul (9+8). Pak už následuje ale větší propast před dalšími nejproduktivnějšími hráči. Z obránců je na tom do ofenzivy nejlépe Petr Šenkeřík (3+6), který posbíral devět bodů. V brance dostává obrovský prostor Dominik Hrachovina (90,38 %), který však nedosahuje na taková čísla, jaká měl v Liberci před odchodem do ciziny. Jeho náhradník Jan Strmeň (92,50 %) zasáhl jen do tří utkání.

Utkání 32. kola Tipsport extraligy HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno se odehraje v českobudějovické Budvar aréně v neděli 12. prosince od 17:10. Zápas můžete sledovat živě na ČT Sport.