5:3
1:4

Poslední domácí zápas před Vánoci odehrají Rytíři v úterý proti Hradci Králové

20. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno má před sebou poslední domácí zápas před Vánoci a v Chomutově si bude chtít nadělit důležité body! Jeho soupeřem bude Hradec Králové, který bude mít po třech porážkách o motivaci postaráno. Zimní dresy, ve kterých měli Rytíři odehrát Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně, obléknou Kladeňáci alespoň na předzápasové rozbruslení.

Kladno mělo ve světle modrých zimních dresech původně nastoupit pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně proti Pardubicím. Winter Hockey Games se ale kvůli koronavirové pandemii podruhé odložilo a nový termín ještě není známý. Rytíři tak speciální úbory obléknou alespoň v úterý na předzápasové rozbruslení. „Dresy byly připraveny na utkání ve Špindlerově Mlýně. To se pak zrušilo a my vymýšleli narychlo nový plán s dresy. Chtěli jsme v nich odehrát celé vánoční utkání, ale nakonec jsme se v klubu domluvili, že Rytíři ve speciální sadě nastoupí v úterý pouze na rozbruslení. Chceme pomoci dobré věci, proto platí, že dresy půjdou do aukce a polovina výtěžku pomůže komunitnímu centru Vítej v Hřebči, které se stará o osoby s autismem,“ říká tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl s tím, že ke každému vydraženému dresu bude i certifikát pravosti s podpisem daného hráče.

Rytíři budou v úterý každopádně usilovat především o důležité body do tabulky. Kladno je totiž s dvaceti body dál předposlední a před Zlínem má už k dobru jen pět bodů! Na třinácté Karlovy Vary pak Kladeňáci nabrali už třináctibodovou ztrátu. Rytíři se do této nezáviděníhodné pozice dostali kvůli čtyřem porážkám v řadě, které nastřádali před reprezentační přestávkou. Naposledy bodovali proti Pardubicím při porážce 4:5 v prodloužení, pak ale těsně podlehli českobudějovickému Motoru 2:3 a na první výhru v prosinci dál čekají.

Kladeňáci se pokusí znovu nastartovat na hradeckém Mountfieldu, proti kterému letos brali ze dvou zápasů pouze bod. Ve třetím kole na chomutovském ledě Rytíři prohráli 0:3, v odvetě na půdě soupeře pak padli až v prodloužení. Kladno bylo po Jágrově pozdním gólu blízko vítězství, v předposlední minutě ale inkasovalo a nakonec padlo 3:4 po prodloužení.

Hradecký Mountfield bude mít v úterý o motivaci také postaráno. Prohrál totiž už třikrát v řadě. V Liberci podlehl Bílým Tygrům 1:2, doma prohrál s pražskou Spartou 3:4 po prodloužení a naposledy nestačil ani na Karlovy Vary, se kterými v neděli padl 2:4. I přes sérii porážek se ale Hradec Králové drží v tabulce na druhé příčce. Posbíral už 62 bodů a na vedoucí Třinec má šestibodovou ztrátu. Zezadu se ale k Mountfieldu blíží největší klubový rival – Pardubice, které mají zápas k dobru a ztrácí na druhé místo jen tři body.

Hokejisté Hradce Králové vděčí za skvělé průběžné umístění hlavně výborné defenzivě. Dosud inkasovali jen 69 branek, což je druhé nejnižší číslo v lize. Lepší je jen Třinec. Obrovský podíl na tom mají pochopitelně oba brankáři, kteří si rozdělili zápasy téměř fifty fifty. Henri Kiviaho (92,23 %) zasáhl do patnácti a Štěpán Lukeš (91,51 %) do sedmnácti. Z hráčů v poli si pak vedou nejlépe útočníci Ahti Oksanen (12+12) a Aleš Jergl (9+14) a obránce Jeremie Blain (7+16), který je druhým nejproduktivnějším bekem v lize. Skvělá čísla má ale i jeho kolega Graeme McCormack (3+16).

Utkání 33. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – Mountfield HK se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v úterý 21. prosince od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.