5:3
1:4

Není kam uhnout! Rytíři svedou v neděli důležitý souboj s posledním Zlínem

6. 11. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno čeká v neděli jeden z nejdůležitějších zápasů sezony! Od 15:30 se představí na ledě posledního Zlína, před kterým se snaží si vytvořit co největší náskok. Vítězství Rytířů za tři body bude znamenat rozdíl deseti bodů, ztráta naopak ztenčí náskok na čtyřbodový. Kdo se bude radovat v souboji mužstev ohrožených sestupem?

Kladno v posledním kole prohrálo počtvrté v řadě, uklidňovat se ale může alespoň předvedeným výkonem. Rytíři s lídrem tabulky z Třince celou dobu drželi krok a doplatili jen na střelecké trápení. Soupeř ve druhé části odskočil v přesilové hře a v závěrečném dějství definitivně rozhodl v oslabení. Kladeňáci se proti statisticky nejlepšímu brankáři extraligy vůbec neprosadili, byť šancí si vytvořili dostatek. Moravskoslezský dvojboj tak započali porážkou 0:2 a v tabulce mají dál patnáct bodů. Na nejbližší týmy před sebou už přitom mají desetibodovou ztrátu.

Rytíři v posledním kole uvítali do své sestavy starou známou tvář. Dres Kladna totiž oblékl obránce Josef Zajíc, který letos nastupuje v Chance lize za Prostějov. Ve druhé nejvyšší soutěži už naskočil do sedmnácti zápasů a průměrně stráví na ledové ploše 19 minut a 29 sekund, což je mezi Jestřáby čtvrtá největší porce. Za tento čas posbíral kladenský odchovanec zatím jeden kanadský bod za vstřelenou branku. Co se týče startu proti Třinci, odehrál Zajíc 11 minut a 31 vteřin a do statistik se nezapsal.

Rytíři budou chtít v neděli navázat na první vzájemný zápas proti Beranům, jen budou chtít zapomenout na tehdejší třetí třetinu. Kladno totiž po brankách Jakuba Strnada a Matyáše Filipa vedlo už 2:0, ve třetí části ale přenechalo iniciativu soupeři a o vedení přišlo. Vítězství 3:2 nakonec modrobílým v prodloužení zajistil kanadský obránce Kyle Wood.

Zlín zažívá sezonu hrůzy. Zvítězil pouze dvakrát, zapsal osm bodů a s odstupem sedmi bodů je poslední. Berani dosud nastříleli jen 36 branek ve 21 zápasech a méně vstřelených gólů mají na svém kontě už jen Vítkovice (32), které ale odehrály o tři utkání méně! Co do obdržených gólů jsou Zlínští se 73 taky druzí nejhorší. Více branek dostalo už jen Kladno (75). Berani momentálně drží sérii pěti zápasů, ve kterých prohráli a ani nebodovali. Nejblíže úspěchu byli v zápase s Libercem, kdy prohráli 1:2. Naposledy pak ztratili s Karlovými Vary 1:4.

A právě s karlovarskou Energií Zlín v sobotu vyměňoval hráče. Nejproduktivnější zlínský hráč Tomáš Mikúš (4+13) požádal vedení klubu o výměnu a zamířil na západ Čech. Opačným směrem putoval mladý obránce Tomáš Hanousek (1+5). Nejproduktivnějším Beranem je tak momentálně obránce Peter Trška (4+8), za kterým už následuje v bodování slušná mezera. Stejně jako celému týmu se příliš nedaří ani zlínské jedničce Liboru Kašíkovi (90,67 %). Lepší čísla zatím zaznamenal jeho náhradník Daniel Huf (91,18 %).

Utkání 23. kola Tipsport extraligy PSG Berani Zlín – Rytíři Kladno se odehraje na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky v neděli 7. listopadu od 15:30. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.