18:00
18:00

Na ČEZ stadion přijedou v úterý České Budějovice. Který z týmů prolomí sérii porážek?

17. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Na jedné straně šest a na druhé rovnou osm porážek v řadě. ČEZ stadion bude v úterý hostit souboj dvou extraligových týmů, které procházejí výsledkovou krizí. Rytíři se v posledním kole neprosadili ve Vítkovicích a prohráli pošesté v řadě, České Budějovice zase o gól nestačily na Karlovy Vary a padly už poosmé. Který z celků prolomí sérii porážek? Utkání startuje v 18 hodin.

237 minut. Tak dlouho trvalo kladenské čekání na vstřelenou branku. Rytíři se neprosadili po dobu jedenácti třetin a akutně potřebovali nalézt střelce. To se jim proti Spartě povedlo. Trefili se Miroslav Indrák a Tomáš Plekanec, jenže nedisciplinovanost připravila kladenské hokejisty o možnost pomýšlet na body. Rytíři padli 2:5 a věděli, od čeho se mají ve Vítkovicích odpíchnout. Zlepšená hra, střelecká aktivita a nápor ale k úspěchu nevedly. Kladeňáci se v Ostravě znovu střelecky neprosadili a po dvou inkasovaných gólech v posledním dějství prohráli 0:2. Na svém kontě tak dál mají deset bodů a v tabulce už jsou předposlední. Litvínov má o dva body méně.

Motor se po skvělém startu nemůže vrátit na vítěznou vlnu

České Budějovice vletěly do sezony jako namydlený blesk. V úvodním kole vynulovaly mistrovský Třinec a následně svým soupeřům dvakrát nasázely šestku. Od té doby už si ale na jihu Čech radost z vítězství neužili. Motor podlehl Mladé Boleslavi jasně 1:5 a od té doby nezvítězil. Bodoval pouze při dvou porážkách v prodloužení a jedné po samostatných nájezdech. Naposledy Jihočeši sehráli vyrovnanou bitvu v Karlových Varech, na výhru ale znovu nedosáhli. Přestože jako první odskočili do vedení, prohráli nakonec 3:4. Se dvanácti body jsou momentálně České Budějovice v tabulce na dvanáctém místě.

Motor v této sezoně zatím sráží příliš prostupná defenziva. České Budějovice totiž inkasovaly už 37 branek, což je spolu s Litvínovem vůbec největší příděl mezi všemi extraligovými týmy! Nedaří se brankářské jedničce Dominiku Hrachovinovi (89,78 %) ani jeho náhradníkovi Janu Strmeňovi (82,35 %). Ten však doposud odchytal jen polovinu jednoho utkání. Směrem vpřed táhne Motor opět osvědčená dvojice Milan Gulaš (8+5) a Lukáš Pech (2+8), kterou výborně doplňuje Martin Hanzl (5+4). Mezi beky posbíral nejvíc bodů Petr Šenkeřík (0+4).

Utkání 12. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Motor České Budějovice se odehraje na kladenském ČEZ stadionu v úterý 18. října od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.