1:4
Ohlasy

Musíme být rádi za dva body, říká střelec vítězné branky Kyle Wood

26. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Obránce Kyle Wood byl pro kladenské fanoušky před startem extraligy tak trochu neznámá. V přípravě naskočil jen do dvou zápasů a i do soutěžního ročníku se zapojil ze zdravotních důvodů až později. Na ledě byl ale okamžitě znát díky svým dvěma metrům i díky předvedené hře. V zápase proti Zlínu pak tento kanadský obr ukázal i svoje útočné choutky, když v prodloužení podpořil útok a rozhodl o zisku dvou bodů pro Rytíře! „Jsem rád, že mi to tam spadlo, a doufám, že díky tomu získám potřebné sebevědomí a snad to pomůže celému týmu,“ přeje si Wood.

Gratuluji k prvnímu gólu za Kladno. Jak vůbec padl?

Děkuju, jsem moc rád, že mi to tam spadlo. Podařilo se nám získat puk na naší modré čáře, Nick si ho vzal a bylo z toho přečíslení dva na jednoho. Řekl jsem si, že tu akci pojedu doplnit, puk se odrazil před bránu a mně se povedlo to tam doklepnout.

Jak sis užil vstřelit rozhodující gól přímo před našimi fanoušky?

Bylo to skvělé! Jejich chorály a děkovačky po zápase, to je pro mě něco úplně nového. Je to super se s fanoušky zapojit, vždycky tady dělají skvělou atmosféru.

Myslíš, že ti tenhle první gól může psychicky pomoct do dalších zápasů? Aby to tam třeba padalo víc?

Určitě. Jsem rád, že mi to tam spadlo, a doufám, že díky tomu získám potřebné sebevědomí a snad to pomůže celému týmu.

V zápase jsme vedli 2:0, ale o náskok jsme přišli ve třetí třetině. Co se tam stalo?

Udělali jsme tam několik chyb a párkrát se tam taky odrazil puk jinak, než bychom potřebovali. Bowsie s tím nemohl nic udělat, budeme se na to muset podívat na videu a vypilovat to na tréninku.

Už to ale vypadalo, že se nám podařilo zlepšit druhé třetiny, které nám doteď nešly…

Přesně o tom jsme v kabině mluvili, hlavně doma to musíme zlepšit. Báli jsme se, abychom tam nedostali nějaký gól před druhou přestávkou, ale naštěstí se to nestalo. Rozhodně už to dnes bylo lepší.

„Jsem rád, že jsem zpátky a můžu s týmem vyhrávat zápasy.“

Jak důležité je, že jsme vybojovali vítězství právě proti Zlínu, který je poblíž nás v tabulce?

Při pohledu na tabulku bylo jasné, že to pro nás bude velmi důležitý zápas. Doufali jsme, že se nám povede se odpíchnout od minulého vítězství, a myslím, že jsme to zvládli. Jsme rádi, že jsme zase vyhráli.

Mluvili jste před zápasem o tom, že to může být jeden z klíčových zápasů?

Samozřejmě jsme se bavili o tom, že to bude důležité, protože je to soupeř, který má podobně bodů jako my. Věděli jsme tedy, jak důležitý zápas to je, a řekl bych, že jsme většinu zápasů odehráli dobře.

Nejste trochu zklamaní, že se nám nepovedlo bodovat za tři body? Při stavu 2:0 to bylo blízko.

Musíme brát ty body, které jsme vybojovali. Bylo by samozřejmě pěkné brát všechny tři, ale opravdu jsme tam udělali nějaké chyby ve třetí třetině, takže musíme být rádi i za dva.

Ty osobně jsi neodehrál většinu přípravy a i do sezony jsi naskočil později. Jsi už stoprocentně zdravý?

Posledních pár týdnů už se cítím stoprocentně dobře. Jsem rád, že jsem se stihl dát dohromady před sezonou, protože nehrát zápasy je na prd. Jsem rád, že jsem zpátky a můžu s týmem vyhrávat zápasy.

V týmu nastupuješ s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem a v příštím zápase budeš bránit Davida Krejčího. Jaké to je pro tebe hrát proti takovým hvězdám, které hrály v NHL?

Je to super. Jags je Jags, každý ho zná a je to jedna z legend našeho sportu. Je úžasné hrát s ním v jednom týmu. Pleky měl taky skvělou kariéru a je opravdu super je oba pozorovat, jak ve svém věku makají. Zahrát si proti Krejčímu, který hrál v NHL taky pěkně dlouho, bude skvělý zážitek.