3:4
Ohlasy

Modlil jsem se, ať to kluci ubrání, popisoval chvíle na trestné lavici Antonín Melka

21. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Mohl dopomoci Slavii ke srovnání série, nakonec byl ale za kladenského hrdinu. Antonín Melka se v prodloužení nechal vyloučit za útočný faul a z trestné lavice sledoval, jak se jeho spoluhráči dvě minuty brání. Poté naskočil na led a po dalším vhazování rozhodl! „Byl jsem nervózní a modlil jsem se, ať to kluci ubrání. Nechtěl bych, abychom kvůli mně dostali góla. Zvlášť kvůli takovému zbytečnému vyloučení,“ vyprávěl po utkání zkušený útočník, díky kterému vedou Rytíři ve čtvrtfinále 2:0 na zápasy.

Byly to nervy, nakonec ale bereme druhou výhru. Spadl vám kámen ze srdce?

Jsme za to strašně rádi, protože to byl těžký zápas a měli jsme hodně šancí a hodně přečíslení. Jen jsme to neproměňovali. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli, je to strašně důležitá výhra.

V čem byl druhý zápas rozdílný od prvního?

Hlavní rozdíl byl právě v tom, že jsme neproměňovali šance. Přečíslení dva na jednoho jsme měli opravdu hodně, ale oproti včerejšku jsme nedávali góly. Vyhráli jsme, ale kvůli neproměňování šancí nás to stálo daleko víc sil.

Co říkáš na hru Slavie? Budeme to mít asi ještě hodně těžké, že?

Bude to těžké, protože Slavia má výborný kádr. Dnes to bylo hodně náročné fyzicky, ale naštěstí se to přiklonilo k nám.

V zápase jsme si opět nepomohli přesilovkami. Co k nim říct?

Nejdou nám, ale nemyslím, že jsme je sehráli špatně. Je to o detailech, že nám to třeba přeskočí hokejku. Střely máme, do příštího zápasu se to zlepší.

Ty jsi byl u zásadních událostí prodloužení. Nejdřív jsi byl vyloučený a pak jsi rozhodl. Jaké jsi zažíval chvíle na trestné?

Byl jsem nervózní a modlil jsem se, ať to kluci ubrání. Nechtěl bych, abychom kvůli mně dostali góla. Zvlášť kvůli takovému zbytečnému vyloučení. To se nesmí stávat. Jsem rád, že se to pak obrátilo ke mně a dal jsem rozhodující gól.

„Tohle přesně jsme chtěli – oba domácí zápasy vyhrát.“

Jak padla tahle branka?

Bylo to po buly. Pytlák ji vyhrál, Nick Hlava jel do brány, gólman to vyrazil a já tam jenom stál, plácnul jsem do toho a se štěstím to tam padlo. Spíš šťastná akce.

Play off je tradičně vyhrocené a je tam hodně šarvátek. Jak těžké je se udržet, aby z toho nebyly zbytečné tresty?

Dneska jsme se moc neudrželi a zbytečně jsme se nechali vylučovat. Místo abychom hráli přesilovky my, tak to bylo spíš naopak. To je nakoplo. Musíme se toho vyvarovat a vrátit se ke hře z prvního zápasu. Tam jsme hráli daleko lépe.

Před play off jsme se spolu o disciplíně bavili. Vidíš tam nějaký progres?

Už jsme neměli osm vyloučení, ale jenom sedm, takže to snižujeme. Do příštího zápasu toho snad bude zase méně.

Ve třetí třetině přišla nepříjemná událost, když se zranil brankář Slavie. Ovlivnilo to nějak zbytek zápasu?

Těžko říct, byla potom dlouhá přestávka, takže druhý gólman se mohl zahřát. To se stává, že se hráč zraní.

Jet na Slavii za stavu 2:0 na zápasy je velký rozdíl než tam jet za vyrovnaného stavu, že?

Tohle přesně jsme chtěli – oba domácí zápasy vyhrát. Teď jedeme k nim a je jasné, že to tam bude těžké. My musíme hrát pořád stejně a proměňovat šance.

Co od těch zápasů čekáš? Možná je pro nás výhoda, že to máme kousek.

Je asi jedno, kam jedeš. Musíme se na ně hlavně připravit. Trenéři připraví video a půjdeme na ně s nějak nastavenou taktikou. Určitě budeme chtít vyhrát.