Obrázek
Mládež

Junioři roznesli lídra tabulky, ale podlehli Přerovu. Dařilo se sedmé i osmé třídě!

9. 1. 2023 od Redakce / Foto: Daniela Vodičková
Kladenští junioři příjemně překvapili výhrou 7:2 nad vedoucím týmem Ligy juniorů Českými Budějovicemi. Ve druhém utkání během uplynulého týdne však padli v Přerově. Dorost prohrál oba své zápasy, ale dařilo se sedmákům a osmákům.

JUNIOŘI, Rytíři vs. České Budějovice 7:2, Přerov vs. Rytíři 7:1

Junioři potvrdili vzestupnou formu na domácím ledě, když si vyšlápli na lídra tabulky z Budějovic. První tým Ligy juniorů si z Kladna odvezl debakl, když v prvním utkání roku 2023 obdržel od Rytířů sedm branek! Rozhodnuto bylo již během prvních dvou částí, kdy se po 40. minutách odcházelo do kabin za stavu 6:0. Dvě branky zaznamenal Kut. Rytíře tak mohli mrzet pouze obdržené branky v závěru utkání. Fotografie z utkání naleznete na konci článku.

Ve druhém utkání to bylo jak přes kopírák. Bohužel však v opačném slova smyslu. Na ledě Přerova v neděli odpoledne kladenští junioři padli vysoce 1:7. O jediný zásah se postaral Hanousek.

Rytíři vs. České Budějovice 7:2

Branky: 1. Nedvěd (Hurta), 11. Kut (Halfar, Novák), 15. Čarda (Hanousek, Typolt), 18. Hanousek (Halfar, Kouba), 22. Hvězda (Nedvěd, Čarda), 38. Kut (Hanousek), 55. Hurta (Typolt, Nedvěd)

Sestava: O. Hykel (O. Gabriška) — M. Čarda, M. Jakubec, L. Sýkora, D. Šeba, M. Šátek, A. Hvězda, V. Marcinek — L. Kulich, V. Hurta, A. Kofroň, M. Hanousek, T. Vološín, O. Kouba, T. Typolt, L. Novák, Z. Nedvěd, J. Kut, J. Halfar

Přerov vs. Rytíři 7:1

Branky: 16. Hanousek (Kulich, Sýkora)

Sestava: O. Gabriška (O. Hykel) — M. Čarda, M. Jakubec, L. Sýkora, D. Šeba, M. Šátek, A. Hvězda — L. Kulich, V. Hurta, A. Kofroň, M. Hanousek, T. Vološín, O. Kouba, T. Typolt, Z. Nedvěd, J. Kut, J. Halfar

Dorost, Rytíři vs. Havlíčkův Brod 3:6, Rytíři vs. Jihlava 3:5

V prvním utkání nového roku dorostenci vyzvali na domácím ledě Havlíčkův Brod. Dlouho vyrovnané utkání, ve kterém se šlo do třetí třetiny za stavu 1:1, ale nedopadlo dobře. I přes brzkou branku z úvodu poslední třetiny z hole Šátka patřil závěr hostům. Ti zvládli v 56. minutě vsítit čtvrtou a rozhodující branku. Kladno ve hře bez brankáře nezvládlo vyrovnat a navíc ještě inkasovalo.

Dorostenci hráli i v sobotu 7. ledna s Jihlavou. Slibný začátek, po kterém se odcházelo po 20. minutách a brankách Petříka a Přibyla do šaten za stavu 2:0, na body i tak nestačil. Šátek sice v 50. minutě vyrovnával na 3:3, ale závěr – respektive 59. a 60. minuta, patřila hostům, kteří dokázali strhnout vývoj utkání na svojí stranu. Konečný výsledek 3:5.

Rytíři vs. Havlíčkův Brod

Branky: 22. Petřík, 41. Šátek, 55. Trojna (Petřík)

Sestava: Jordan (Šefčík) – Trojna (A), Šátek, Háž, Krása, Pražák (C), Svoboda – Kupčo, Přibyl, Sém, Vančura, Blažek, Netrh, Hlaváček, Petřík, Šíma (A), Daníček, Valuš.

Rytíři vs. Jihlava 3:5

Branky: 8. Petřík (Daníček, Pražák), 11. Přibyl, 50. Šátek (Kupčo)

Sestava: Jordan (Šefčík) – Trojna (A), Šátek, Háž, Krása, Pražák (C), Svoboda – Sém, Vančura, Blažek, Kupčo, Netrh, Daníček, Přibyl, Netrh, Šíma (A), Petřík, Valuš

9.Třída, Liberec vs. Rytíři 6:2

Deváťáci odehráli první utkání tohoto roku v Liberci. Rozhodovala druhá třetina, ve které domácí zvítězili 3:1. Utkání tím ale neskončilo. V poslední části za rozhodnutého stavu zápas okořenila bitka Honische s domácí Sanejstrem. Rozhodčí v poslední části rozdali dva tresty do konce utkání a celkem 28 trestných minut. Branky obstaral Klempíř a Polášek.

Branky: 33. Klempíř (Hausner), 41. Polášek (Kozák, Hausner)

Sestava: D. Šrámek — K. Müller, D. Mahovský, E. Hausner, J. Borkovec, P. Špacír, A. Tureček — M. Rambousek, A. Honisch, T. Pokorný, A. Klempíř, M. Šíma, O. Polášek, J. Novák, T. Kozák, F. Hlavsa, J. Kalla, P. Brejník

8. TŘÍDA, Ústí nad Labem vs. Rytíři 2:7

Osmáci zaznamenali vysoké vítězství v Ústí nad Labem. Tam se utkání rozhodovalo v druhé části, která vyzněla lépe pro Rytíře 3:1. Tři přesné zásahy zaznamenal Jan Šubin a osmáci vstoupili do nového „pravou nohou“.

Branky: 8. Šubin (Matějka), 10. Tvrdík (Melančin), 21. Šubin (Holoubek), 28. Šubin (Matějka), 30. Šubin (Matějka), 45. Matějka, 50. Tvrdík (Petera, Křivánek)

Sestava: P. Zralý — M. Havelka, J. Matějka, E. Křivánek, D. Malík, M. Suchan — J. Šubin, P. Koudelka, J. Petera, M. Melančin, M. Irlbek, T. Tvrdík, J. Kováč, Š. Holoubek

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Beroun 7:5

Sedmáci zvládli porazit Beroun. Rozhodla druhá část utkání, ve které domácí nastříleli 5 branek. Navíc o všech sedm gólů se postaralo sedm jiných střelců. Sedmáci tak navázali na osmou třídu.

Branky: 17. Jirátko, 27. Chaloupka (Polák), 29. Kozák (Neiss), 36. Klempíř, 37. Pollák (Kozák), 38. Procházka (Procházka), 52. Mariaš (Vycpálek)

Sestava: T. Chudoba — T. Neiss, A. Petrs, Š. Mariaš, T. Procházka, Š. Vrbovec, M. Procházka — D. Pollák, J. Chaloupka, J. Klempíř, F. Polák, A. Krásný, M. Kozák, F. Csabo, V. Vycpálek, R. Jirátko