3:4
18:00
17:00
18:00

Jágr oslaví padesátku zápasem proti Kometě, Rytíři se chtějí svézt na vítězné vlně

12. 2. 2022 od Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš
Ve znamení oslav životního jubilea hrajícího majitele Rytířů Jaromíra Jágra se ponese nedělní zápas Kladna s Kometou Brno. Rytíři se v něm budou chtít udržet na vítězné vlně, která by je s trochou štěstí mohla dovézt do klidných nesestupových vod.

Jágr slaví padesát, doprovodný program slibuje několik překvapení

Hrající majitel klubu Jaromír Jágr oslaví v úterý 15. února jubilejní 50. narozeniny, už v neděli je ale spolu s ním budou moci oslavit fanoušci na stadionu. K zápasu je připravený tematický doprovodný program s řadou překvapení. Buďte u toho!

Kladno verze 2022 nadále šlape, Zlín si drží od těla a Litvínovu začíná dýchat na záda

Kdo by to byl řekl? Po lednové prohře v domácím zápase se Zlínem byly vyhlídky Rytířů velmi chmurné. Poslední místo bylo nepříjemně blízko a nebarážové příčky naopak velmi daleko. O měsíc a týden později Kladno na poslední Berany drží čtrnáctibodový náskok a na třináctý Litvínov ztrácí pouhé čtyři body. Jako by porážka, která týmu mohla zlomit vaz, naopak konečně probudila jeho plný potenciál. Od té doby Rytíři ze dvanácti zápasů šest vyhráli v základní hrací době, jeden v prodloužení, třikrát brali bod za porážku v nastaveném čase a jen dvakrát vyšli naprázdno. Jejich forma v pátek vygradovala jednoznačným vítězstvím 5:0 proti Karlovým Varům.

Velkou zásluhu na tom má fantastický gólman Landon Bow, který v posledních dnech přepisuje jeden klubový rekord za druhým. Nejdřív 65 zákroky v Hradci Králové přepsal dosavadní kladenské maximum a teď, když už více než 150 minut neinkasoval, navíc drží i historicky nejdelší šňůru bez obdržené branky. K dalšímu rekordu má našlápnuto – vše nasvědčuje tomu, že se stane také brankářem s největší porcí odchytaných minut za Kladno v jedné sezoně. Jana Cháberu, který v ročníku 2012/2013 odchytal 2845 minut a 11 vteřin, může překonat už zítra.

Kometa potrénovala v Chomutově a pokusí se napravit dojem z páteční prohry

Kometa v posledních týdnech neoplývá nikterak oslnivou formou, navíc se potýká s četnými absencemi dlouhodobějšího charakteru. Hned tři hráči – brankář Matej Tomek, obránce Marek Ďaloga a útočník Michal Krištof – reprezentují Slovensko na olympijském turnaji v Pekingu. V posledních zápasech Jihomoravané postrádali také Tomáše Vincoura či Petera Muellera. Poslepovaná družina Jiřího Kalouse v posledních pěti duelech zvítězila jen jedinkrát – 2:1 proti Mladé Boleslavi. V pátek navíc Brněnští vyšli v Pardubicích střelecky naprázdno a prohráli 0:4. Bezprostředně poté se přesunuli do Chomutova, kde se připravují na nedělní střetnutí s Rytíři.

Ofenzivu Komety už čtvrtým rokem táhne Peter Mueller (22+24). Třiatřicetiletý Američan je pro tým vyloženě nepostradatelným mužem. Na ledě stráví průměrně 23 minut za zápas – víc než kterýkoli z jeho spoluhráčů – a jeho 22 zásahů tvoří bezmála pětinu všech brněnských branek. Velmi produktivní jsou také Muellerovi souputníci z první útočné trojice Martin Zaťovič (12+22) a Petr Holík (9+25). Solidní formu si udržuje i olympionik Michal Krištof (8+22), toho však Kometa bude ještě několik zápasů postrádat.

V zadních řadách je citelná absence Marka Ďalogy (4+6), jehož průměrný čas na ledě atakuje 20 minut. Defenzivní jistotou je Kanaďan Rhett Holland (0+4), u jehož jména v kolonce plus minus svítí 14 kladných bodů za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Neuvěřitelných 118 střel už letos zblokoval Michal Gulaši (0+7), dlouhodobý lídr ligového Radegast Indexu, jehož právo nosit zelenou přilbu si svými lednovými výkony dočasně vysloužil kladenský Jakub Suchánek.

V brankovišti se od svého lednového návratu zabydlel Marek Čiliak, který ve čtyřech zápasech inkasoval devět branek s 93,75% úspěšností zásahů.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně

Kladno se letos s Brnem utkalo dvakrát. Poprvé v říjnu, kdy v chomutovské Rocknet Aréně Rytíři dvakrát vedli, ale vinou dvou inkasovaných branek během 21 sekund přišli o dvoubrankový náskok a po brance Luboše Horkého padli 5:6 v prodloužení.

Druhé vzájemné střetnutí se v prosinci uskutečnilo v Brně, kde Rytířům vyšla jen druhá třetina, v níž dotáhli dvoubrankové manko, aby v závěrečné dvacetiminutovce zase vyklidili pozice, třikrát inkasovali a odjeli s porážkou 2:5.

Utkání 44. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Kometa Brno se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v neděli 13. února od 16:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.