Obrázek
Preview

Čtvrtfinálová série se přesouvá na led Slavie, kde se bude hrát v úterý a ve středu

22. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Čtvrtfinále play off Chance ligy má za sebou úvodní dva duely, po kterých se série stěhují na led hůře postavených týmů ze základní části. Rytíři, kteří na domácím ledě dvakrát uspěli, se tak přesunou do pražského Edenu, kde budou chtít vybojovat třetí i čtvrté vítězství. Zápasy na ledě soupeře se odehrají v úterý a ve středu od 17 hodin.

Rytíři vedou v sérii 2:0 na zápasy, přesto úvodní duely ukázaly, že Kladno ve zbytku čtvrtfinále nečeká vůbec nic lehkého! V úvodním duelu předvedli Kladeňáci přesvědčivý výkon a vytvořili si třígólové vedení, když se postupně trefili Rostislav Marosz, Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr. Skvěle chytající Andrej Košarišťan přišel o nulu až v poslední minutě, přesto domácí vyhráli 3:1. V odvetě už ale šedesát minut na určení vítěze nestačilo. Sešívaní šli v 10. minutě do vedení po trefě Petra Kafky a až ve 45. minutě vyrovnal nádhernou ranou Martin Kehar. V prodloužení pak rozhodl o výhře Rytířů 2:1 Antonín Melka.

„Tohle přesně jsme chtěli – oba domácí zápasy vyhrát. Teď jedeme k nim a je jasné, že to tam bude těžké. My musíme hrát pořád stejně a proměňovat šance. Trenéři připraví video a půjdeme na ně s nějak nastavenou taktikou. Určitě budeme chtít vyhrát,“ hlásil po posledním duelu střelec rozhodující branky.

Nejproduktivnějším Rytířem v play off je po dvou odehraných zápasech útočník Tomáš Plekanec (1+2), který spolu s Jaromírem Jágrem (1+1) jako jediný překročil hranici jednoho bodu. Na zbylých gólech se ale kanadským bodem podílelo rovnou devět různých hráčů. Z obránců se dosud střelecky prosadil jen Martin Kehar (1+0) a statistice plus/minus vládne Vsevolod Sorokin (0+1) s +3 body. Adam Kubík (0+0) a Tomáš Guman (0+0) jsou v této statistice s -1 jediní v minusu. Fantastickými výkony se zatím ve vyřazovacích bojích prezentuje brankář Andrej Košarišťan, který zatím v každém zápase pustil jen jeden gól a má vynikající úspěšnost zásahů 96,30 %!

Nastoupí za Slavii brankář Michajlov?

Jedním ze zásadních faktorů, které by mohly do velké míry ovlivnit zbytek série, je brankářská otázka pražského týmu. Klubová jednička Martin Michajlov, který se už v základní části prezentoval skvělými výkony, se totiž v posledním zápase po nešťastném pádu zranil a musel střídat. Mezi tři tyče se tak postavil mladý Roman Málek, jenž ale v základní části zasáhl jen do sedmi duelů, v nichž neměl příliš přesvědčivé statistiky. Úspěšnost zákroků vytáhl na 85,80 % a v průměru inkasoval 4,55 gólu za zápas. Zásadní otázka před zápasy v Edenu tedy zní: nastoupí za Slavii Martin Michajlov?

Dalším faktorem, který by mohl celou sérii výrazně ovlivnit, je pak zkušený útočník Pražanů Jaroslav Bednář. Ten v předkole posbíral čtyři kanadské body (1+3), do čtvrtfinále proti Kladnu ale dosud nezasáhl. V posledním utkání chyběl sešívaným také nejproduktivnější hráč play off Daniel Kružík (2+2), který sledoval zápas na stadionu, na kterém hokejově vyrostl, jen z tribuny. Čtyři kanadské body z hráčů Slavie zapsali ještě Petr Vampola (2+2) a Petr Kafka (1+3). Mezi beky je nejproduktivnější kapitán týmu Jan Novák (2+0).

3. zápas čtvrtfinále play off Chance ligy HC Slavia Praha - Rytíři Kladno se odehraje na Zimním stadionu Eden v úterý 23. března od 17:00. 4. zápas se pak odehraje v Edenu ve středu 24. března od 17:00. Oba zápasy můžete sledovat živě na HokejkaTV.