5:3
1:4

Beran sestřelil Hradec Králové dvěma góly a Rytíři berou další tři body!

25. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno navázalo na vítězství v Brně a doma porazilo Hradec Králové 2:1! Rytíře poslal do vedení v přesilové hře Matěj Beran, který v prostřední části náskok sám navýšil. Mountfield ve třetím dějství ještě zdramatizoval závěr přesnou trefou, srovnat ale nedokázal. Landon Bow podržel kladenský tým skvělým výkonem a výrazně mu dopomohl k dalším třem bodům do tabulky.
2022/2023, Tipsport extraliga, 4. kolo,  neděle 25.9.2022, ČEZ Stadion Kladno
Mountfield HK
2:1
1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Beran (Dotchin), 31. Beran (Filip) – 48. Cingel (Ščerbak, Lev). Vyloučení: 7:9 + Dotchin a Sotnieks (KLA) a Lev a Rymsha (MHK) 5 min.. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Matěj Beran – Lukáš Cingel.

diváci4003
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis, Kehar – Brodecki, Plekanec, Kubík – Procházka, Klepiš, Michnáč – Zikmund, Filip, Beran – Bláha, Indrák, Melka.
Mountfield HK: Kiviaho – Kalina, Blain, Jank, McCormack, Nedomlel, Gaspar, Rymsha – Pavlík, Zachar, Okuliar – Pajer, Cingel, Lev – Smoleňák, Lalncette, Ščerbak – Štohanzl, Kevin Klíma, Jergl.

Úvod utkání mnoho velkých šancí nepřinesl. Smoleňák se snažil prodrat k dorážce před kladenskou brankou, ale brankář Landon Bow kotouč udržel. Na druhé straně si zase vybruslil do zajímavé pozice Michnáč, který zamířil nepřesně. Týmy si navíc příliš nepomohly ani přesilovkami. Mountfield nevyužil dvě početní výhody a dlouho to vypadalo, že úspěšní nebudou ani Rytíři. Až při třetí přesilovce vypálil od modré čáry Dotchin a od dobře postaveného Matěje Berana se kotouč odrazil do sítě – 1:0.

Ve druhém dějství Mountfield vystupňoval svůj tlak, Bow ale pokračoval ve skvělém výkonu. Poradil si s clonou Smoleňáka a následně parádně vychytal Okuliara, který byl před odkrytou klecí. A vzápětí udeřilo Kladno! Matěj Beran poslal kotouč za branku, dostal přihrávku zpátky od Filipa a nenechal Henrimu Kiviahovi čas na přesun k tyčce – 2:0. Ve zbytku třetiny už se pak skóre neměnilo.

Navýšit mohli Rytíři až v úvodu závěrečné části při přesilovce. Nejprve nebezpečně dorážel Beran a po chvíli to zkoušel Indrák. Kivaho ale obstál a podruhé vytáhl skvělý zákrok špičkou betonu. Po Michnáčově faulu pak Mountfiled dostal k dispozici přesilovou hru a vrátil se do zápasu. Ščerbakova střela z pravého kruhu se odrazila jen před brankoviště, kde pohotově dorážel Lukáš Cingel – 2:1. Navýšit kladenský náskok mohl po chvíli Zikmund, krásnou individuální akci ale nedovedl až ke gólové tečce. Do střelecké pozice si následně najel i Melka, jenže orazítkoval jen horní tyč. Hradec v závěru zkusil hru bez brankáře, ale neuspěl. Po závěrečné siréně se do sebe oba týmy ještě pustily v šarvátce, do které se zapojila celá mužstva.

Kladno: Jiří Burger: Naše kluky bych chtěl hodně pochválit za to, jak k zápasu přistoupili, jak ho odbojovali a jak byli obětaví. Věděli jsme, že proti nám stojí obrovsky kvalitní soupeř. Ještě jednou klukům děkuju za odvedený výkon.

Mountfield HK: Petr Svoboda: V první třetině to bylo hodně rozkouskované, bylo tam hodně přesilovek a pro nás hodně oslabení. První dvě třetiny jsme tady nebyli. Neměli jsme pohyb, prohrávali jsme osobní souboje a Kladno jasně dominovalo. Dalo nám gól v přesilovce, pak jsme ve druhé třetině udělali chybu v osobních soubojích. Nějaké měřítko od nás měla až třetí třetina, kdy jsme měli tlak a trošku jsme to zjednodušili. Bohužel se nám to už nepodařilo dotáhnout do remízy nebo většího tlaku, abychom měli šanci a podařilo se nám to srovnat.