Brízgalova vydařená premiéra s hořkým koncem

Rytíři vstoupili do soutěže vítězně a v prvním kole porazili doma Frýdek-Místek výsledkem 4:1. V prvním venkovním utkání ale Kladno ztratilo a z daleké Ostravy si odvezlo jeden bod. Poruba, která je v Chance lize nováčkem, nastoupila ve vysokém tempu a pálila na branku jeden kotouč za druhým. Výtečný Adam Brízgala ovšem při svém soutěžním debutu chytal naprosto fantasticky, a tak otevřel skóre až ve druhé části Adam Kubík. Domácí ale v závěru přece jen srovnali a v samostatných nájezdech vybojovali vítězství na svoji stranu.

I přes porážku si Adam Brízgala odnesl z utkání vynikající úspěšnost zásahů, která činí 97,37 %! Kladenský mladík je tak v této statistice druhým nejlepším gólmanem za jihlavským Niklasem Lundströmem. Útočník Adam Kubík (2+1) se díky vstřelené brance posunul pro změnu na pozici nejproduktivnějšího Rytíře před Petra Vampolu a Jiřího Říhu (1+2). Nejvytíženějším hráčem Kladna byl tentokrát Brendon Nash, který odehrál 27 minut a 37 sekund.

Valaši doslova převálcovali Kadaň

Vsetín přivedl mezi sezonami do svého kádru hned několik posil a do nového ročníku šel s vysokými cíli! Hned v prvním kole však na Valachy čekal tvrdý oříšek. Proti Prostějovu odehráli vsetínští hokejisté velmi vyrovnaný zápas, nakonec ale podlehli 5:6 po prodloužení a získali bod. To ve druhém střetnutí už to byla jiná písnička. Vsetín doma přivítal Kadaň a doslova ji smetl jedenácti zásahy! Po bezbrankové první části se domácí trefili třikrát v prostředním dějství a dokonce osmkrát v poslední dvacetiminutovce!

Díky kanonádě z posledního utkání se mohou Valaši chlubit tím, že mají ve svém středu nejproduktivnějšího hráče soutěže. Tím je Kanaďan Mitchell Theoret (3+3), který je právě jednou z předsezonních posil. Velmi dobře si vedou také Roman Rác (1+4) s Antonínem Pechancem (2+2). V obou dosud odehraných zápasech dostal mezi třemi tyčemi prostor běloruský gólman Jan Šelepněv. Ten, přestože vychytal jedno čisté konto, má zatím nepříliš zářnou úspěšnost 87,23 %.


Utkání 3. kola Chance ligy Rytíři Kladno - VHK ROBE Vsetín se odehraje ve středu 12. září od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky).  Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.