Gratulace k první brance v extralize! Asi je ale škoda, že nakonec k bodům nepomohla?
Nekoukám na to, jestli jsem dal gól nebo ne. Koukám na to, že jsme opět ztratili možnost bodovat. Prohráli jsme si to sami vlastními chybami. Copak to, gól potěší vždycky. Ale tým je na prvním místě a osobní statistiky, ty jsou až potom. Takže to kazí trochu tu radost.

Stihl sis aspoň schovat puk?
Ne. Já ho určitě nemám, možná jestli ho neschovali kustodi, ale já ho nemám.

První třetina se z naší strany zdála docela nervózní, nebyl její konečný stav 1:1 ještě docela milosrdný?
Neřekl bych nervózní, šli jsme do toho spíš trochu nepřipravení. Málo jsme bruslili, což jsme si o přestávce řekli, že musíme zlepšit. Ve druhé třetině jsme to pak plnili a ve třetí v podstatě taky. Trochu jsme je začali přehrávat, možná se malinko uspokojili a bohužel to pak dopadlo takhle.

Ve druhé třetině jste na Spartu vlétli jako vyměnění, co se tam změnilo?
V kabině jsme si řekli, že to opravdu takto dál nejde a jestli tam budeme chtít něco změnit, tak budeme muset začít na ledě lítat. Na jednu stranu jsem rád, že jsme také konečně začali plnit, co jsme si řekli. I když to dopadlo jak dopadlo, tak podle mě je to zase pokrok pro nás, že jsme o druhou třetinu hráli hru, co jsme chtěli.

K bodovému zisku nám scházely čtyři minuty, co se při třetím gólu hostů stalo?
Byla tam trochu chyba v komunikaci. Stál jsem pak blbě s hráčem před bránou a tím i stínil gólmanovi. Úplně volný bek střílel a byl z toho gól. Byla to souhra chyb.

Sparta k nám přijela s deseti výhrami z venkovních zápasů v řadě. Bylo hodně znát, že si v tomto věří?
Hráli v klidu, snažili se nás trochu bagovat. Pak jim došlo, že to tak úplně nepůjde. Začali hrát trochu agresivnější hokej a vyplatilo se jim to.

Neprosadili jsme se z přesilovky, hodně na ní chybí Martin Réway?
Určitě tam chybí, Réway je skvělý hráč, má hodně nečekanou přihrávku. Ale zase to nemůžeme hrát na jednoho hráče.

Čekají nás těžcí soupeři jako Brno a Mladá Boleslav, už budeme potřebovat zase trochu bodovat, že?
Do každého zápasu jdeme každopádně s tím, že chceme bodovat. Ať je to první nebo poslední tým v tabulce.

V nedávné době vybraly Brno Zlín i Karlovy Vary, takže by se mohli třeba nechat zaskočit?
Tak to doufám, že my je vybereme taky. Ale nechci předbíhat, jdeme tam udělat nějaké body.