Gratuluji k postupu přes semifinále! Jaká byla série proti Jihlavě?

Byla hodně těžká! Hrají disciplinovaně a předvádějí hodně rychlý a důsledný hokej. My jsme se tomu ale dokázali přizpůsobit a trochu jsme tenhle jejich styl eliminovali. Nepouštěli jsme je moc do šancí a nedovolili jsme jim dát v sérii mnoho gólů. Myslím, že jsme to odehráli dobře v defenzivě.

Podle výsledku 4:1 na zápasy to vypadá, že to byla skoro jednoznačná série. Nebylo tomu ale tak, že?

Rozhodně ne, výsledek vůbec neukazuje, jak série probíhala. Každý zápas byl těžký a byla to bitva až do konce. Dokonce i dnes v poslední minutě se hrálo pořád naplno a nemohli jsme ubrat. Chtěli jsme se postarat o to, abychom to ukončili už v pátém zápase.

Co bylo rozhodujícím momentem tohoto semifinále? Byl to první venkovní zápas, který jsme vyhráli?

Myslím, že to mohl být právě tento zápas. Dodalo nám to potřebné sebevědomí a vyrovnaný stav před domácími zápasy byl pro nás dobrý. Domácí zápasy byly neskutečné. Fanoušci fandili jako o život a bylo vyprodáno. Byli jsme opravdu rádi, že jsme obě utkání zvládli. Potom jsme věděli, že budou frustrovaní a že když budeme hrát naši hru, můžeme tu vyhrát i podruhé.

I když se pro nás zápas třeba nevyvíjel dobře, pořád jsme hráli naši hru…

Je to tak. Pro nás bylo hlavně důležité, že jsme se soustředili na to, co děláme, a nesnažili jsme se hrát třeba příliš defenzivně. Pro ně je těžké nám dát góly, když se hraje u nich v pásmu. Bylo důležité, že jsme si to dokázali dávat v útočném pásmu a že před bránou neustále někdo clonil. Proto jsme dali hodně gólů z dorážek.

„Možná jsme byli před třetí třetinou trochu nervózní“

Podepsal ses pod rozhodující branku celého semifinále! Jak padla?

V přesilovce se nám dařilo si dávat rychlé přihrávky a já věděl, že mě Plekanec najde na modré čáře. Redlich odvedl výbornou práci před brankou, takže gólman nic neviděl. Mně ta střela naštěstí sedla, takže to prošlo do brány.

Začátek třetí třetiny se nám ale moc nepovedl – první střídání a hned jsme dostali gól.

To byl hodně těžký začátek. Jejich hráč to tam napral z první a Cigi neměl šanci. Možná jsme byli před třetí třetinou trochu nervózní, protože jsme věděli, že vedeme a potřebujeme to ubránit. Ale právě tímhle gólem to z nás možná trochu spadlo. Zase jsme se jim dokázali vyrovnat a „Džegr“ nám naštěstí vrátil dvougólové vedení.

Když to ale ještě bylo jen o gól, dostal jsi dvě minuty. Jak jsi se cítil na trestné?

Nikdy to není příjemné, když vás pošlou na trestnou, protože jste tam úplně bezmocný. Kluci to ale ubránili fantasticky a mohli jsme pokračovat v naší hře.

„Máme štěstí, že tu máme borce, jako je Linus Svedlund.“

Nepříjemností pro vás beky byl taky trest Jiřího Říhy, který vyfasoval desítku. Jak složité to pro vás bylo?

Vždycky je to těžké, když přijdete o jednoho z hráčů, ale my máme štěstí, že tu máme borce, jako je Linus Svedlund, který dokáže hrát v útoku i v obraně. Dnes začínal v útoku, ale když bylo potřeba, tak se přesunul na beka, zatímco byl Říha na trestné. Tímhle nám Linus neskutečně pomohl. Pořád se mohlo točit šest obránců, takže to bylo fajn.

O definitivní tečku se tentokrát postaral Jaromír Jágr, kterého doplnil Tomáš Plekanec dvěma asistencemi. Zkušenost těchto dvou borců byla asi hodně důležitá v celé sérii, že?

Určitě. Je to úžasné s nimi hrát! Pořád zůstávají v klidu a pomáhají tím i nám ostatním, abychom nezmatkovali. Zároveň se díky jejich zkušenostem všichni dál učíme. Rozhodně je super je mít v týmu, protože mají dlouhé roky zkušeností a jsou zvyklí hrát takhle těžké zápasy. A dokonce v nich září!

Nyní nás čeká baráž. Jak se těšíš na zápasy proti týmům z extraligy?

Když jsem tu byl naposledy, tak jsme neprošli přes první kolo play off, takže se na to moc těším! Většina kluků už si navíc zahrála baráž loni, takže vědí, co od toho očekávat. To si myslím, že nám pomůže všem.

Takže myslíš, že by to mohlo být klíčové, že řada kluků už má s baráží zkušenosti?

Je to hodně důležité. Není to pro ně nic nového, vědí, co očekávat, a vědí, o co hrají. To nám pomůže udržet soustředění a podat v následujících dvanácti kolech co nejlepší výkony.