DHL Extraliga juniorů 29. kolo - 22.12.2016 Zimní stadion, Olomouc

2

5

HC Olomouc: Pospíšil – Spurný, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Pěcha, Cach, Říčka, Hajšman, Janečko, Podlaha, Beier, Macuh, Do. Marek, Tomaník, Jelínek, Jeklič, Kuba. Trenéři: Fiala, Brančík.
Rytíři Kladno: Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Zelingr – Vach, Kubík, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Řepka, Husarik, Keszi, M. Kučera, Čermák. Trenéři: Lidický, Tatíček.

Branky a nahrávky: 5. Kališ (Janečko, Hajšman), 35. Tomaník (Beier, Macuh) – 12. Chládek (Kiml, Okegawa), 23. Řepka (Patyk, Cibák), 41. Patyk (Keszi), 47. Kubík (Kučera J., Schildhabel), 57. Kučera M. (Schildhabel, Kubík). Třetiny: 1:1, 1:1, 0:3. Vyloučení: 4:4 + Schildhabel (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:37. Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Hanzlík. Diváci: 35.

Lepší vstup do zápasu měli Kohouti, kteří se radovali z úvodní branky hned v páté minutě zápasu. Po střele Janečka se dostal v předbrankovém prostoru k několika dorážkám Jiří Kališ, ten svojí aktivitou procpal puk až za záda kladenského brankáře - 1:0.  Následně se hra ale přenesla na hokejky Rytířů, kteří přidali na tempu a ve dvanácté minutě byli odměněni vyrovnávací brankou. Po přihrávkách od Okegawy a Kimla se rozhodl zakončovat David Chládek, který zamířil přesně k tyči - 1:1. Ještě před první sirénou vytvořil dobrou příležitost ke skórování Keszi, jenže jeho kolmici na volného Schildhabela v poslední chvíli domácí obránce zachytil. Do kabin se tak po úvodní třetině odcházelo za vyrovnaného stavu.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se dostali Rytíři do rychlého protiútoku. Po přesné přihrávce od Patyka se odhodlal ke střele Pavel Řepka, jenž zamířil k pravé tyči a otočil vývoj utkání na stranu Kladna - 1:2. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když nepříjemně tečoval kotouč na kladenskou branku Cach, ovšem Stahl ukázal svůj perfektní postřeh a hosty podržel. Úderem třicáté šesté minuty ale už byl kladenský gólman krátký. Po zakončení Beiera se odrazil puk na volného Pavla Tomaníka, ten už se nemýlil - 2:2. O chvíli později se nebezpečně přiřítil do útočného pásma Podlaha, jeho střelu ale dokázal Stahl zlikvidovat a do útrob stadionu se po dalších dvaceti minutách odcházelo znovu za nerozhodného stavu.

Parádní nástup měli Kladenští do poslední části! V rychlém protiútoku předal Keszi puk na Petra Patyka, který svůj pokus usměrnil přesně mezi tři tyče - 2:3. Netrvalo to ani příliš dlouho a Rytíři se poprvé v zápase dostali do dvoubrankového vedení. Kotouče se zmocnil Adam Kubík, ten našel volnou mezírku v Pospíšilově brance a přesnou střelou rozvlnil síť v olomoucké kleci - 2:4. O chvilku později mohl snížit aktivní Cach, ale v koncovce proti Stahlovi neuspěl. Na druhé straně ujel Patyk, hostujícího kapitána ovšem parádně Pospíšil vychytal. V sedmapadesáté minutě zatloukl poslední hřebík do domácí rakve Michal Kučera, jenž se probojoval z pravé strany k dorážce a pečetil skóre na finálních - 2:5. Naši borci tak z Moravy za dva dny přivezli šest bodů, připsali si čtvrtou výhru v řadě a tabulkou se vyšplhali až na krásné čtvrté místo!