1

4

HC Dukla Jihlava: Lundström – Kajínek, Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, Holý, Štebih – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Jiránek, Zeman, Bezúch – Osmík, Hlinka, Hrníčko. Trenéři: Vlk, Zeman.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 13. Harkabus (Čachotský, Dostálek) – 1. Redlich, 6. Kaut (Kružík, Kubík), 20. Redlich, 29. Říha (Plekanec, Jágr). Třetiny: 1:3, 0:1, 0:0. Vyloučení: 6:7 + Harkabus (JIH) 10 min.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:23. Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Tvrdík, Šimán. Diváci: 6 349.

Lepší začátek zápasu a celé série si Kladno nemohlo přát! Už po 46 sekundách hry totiž propálil Niklase Lundströma z mezikruží Tomáš Redlich – 🚨 0:1! Domácí posléze pořádně zatlačili a drželi Rytíře pod tlakem, všechny nebezpečné pokusy však zlikvidoval vynikající Lukáš Cikánek. Kladeňáci se pak dostali do protiútoku a po Kubíkově střele dorážel Tomáš Kaut do odkryté klece – 🚨 0:2. A utkání pokračovalo v naprosto strhujícím tempu dál. Rytíři po polovině třetiny smolně ztratili kotouč ve svém pásmu a Tomáš Harkabus ranou z první prostřelil Cikánka – 🚨 1:2. Poslední slovo v třetině však měli znovu hosté! Tomáš Redlich ujel v poslední minutě v oslabení a výstavní ranou do šibenice nedal švédskému brankáři šanci – 🚨 1:3.

A podobně veselý mohl být z pohledu domácích i úvod druhé části! Jakub Strnad ještě v oslabení pláchl do úniku, ale Lundström si mezírku mezi betony pohlídal. A ve stejné situaci, tedy v nevýhodě, mohla zahrozit i Dukla! Domácí jeli dokonce ve dvou sami na brankáře, ale Matěj Pekr to vzal na sebe a Cikánka nepřekonal. Další výhoda Rytířů už ale skutečně gólem skončila. Při hře čtyř proti třem dostal nabito Jiří Říha a parádní pumelicí se prosadil proti svému bývalému klubu – 🚨 1:4. Co do šancí se pak hra poněkud uklidnila, až zase v poslední minutě zaúřadovala kladenská zkušenost. Jaromír Jágr našel v přečíslení Tomáše Plekance a centra Rytířů vychytal Lunström jen s velikým štěstím.

Od začátku třetí části přišel očekávaný jev. Jihlava Rytíře zatlačila a hrála většinu času v pásmu, jenže hosté ji do možností nepouštěli. Když už pak nějaký kotouč skutečně prošel na bránu, fantasticky zasáhl Lukáš Cikánek. A větší nebezpečí nepřišlo ani při přesilovce Dukly. Kladeňáci hráli velmi dobře a vzadu měli jistotu, přesně jak v předzápasovém rozhovoru připomínal Jiří Říha. Přestože hosté dohrávali velkou část ze závěru v oslabení, odbránili všechny situace dobře a už nepovolili úpravu skóre.

Trenéři po zápase 🗣

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Paradoxně jsme odehráli první třetinu velice dobře, bohužel jsme ji prohráli 1:3 a to rozhodlo o dnešním utkání. Pak jsme dvě třetiny odehráli v neplayoffovém rytmu, jak bychom chtěli. Musíme se z toho poučit, protože dvě třetiny připomínaly druhé utkání s Litoměřicemi.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnešní zápas rozhodla naše produktivita v první třetině, kdy jsme se z nemnoha šancí dostali do vedení, a potom výborný výkon Lukáše Cikánka a naše sestava v oslabení, která toho hodně ubránila a udržela nás ve vedení.