11. kolo DHL ELJ, o pořadí na 13. – 24. místě – 12. 1. 2019 ČPP Aréna, Hradec Králové

Hradec Králové
2

0

Mountfield HK: Dvořák – Kukla, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík – Šedivý, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Havelec, Slafkovský, Janda, Poppel. Trenéři: Janoušek ml., Řehák, Svoboda.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Staněk, Volráb, Šmatlák, Kvapil, Zíka, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, Husarik, Rendla, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 25. Síla, 53. Poppel (Slafkovksý, Kukla) – rozh. náj. Čermák. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0 – N 0:0 - 0:1. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:29. Rozhodčí: Micka – Klouček, Dědek. Diváci: 165

První větší příležitost musel likvidovat koncem páté minuty brankář Daniel Dvořák, na něhož jel po ubráněné přesilovce osamocený Pavel Husarik. Hned nato musel zasahovat také Petr Jiroušek, před kterým zůstal nepokrytý důrazný Miroslav Havelec. Na úvodní branku nedosáhla ani střela Jana Kvapila, která se otřela o horní tyč hradecké branky. Důležitý zákrok zaznamenal Jiroušek na konci deváté minuty, když skvěle zareagoval na teč Juraje Slafkovského mezi betony. Ve vlastním oslabení prokázal šikovnost svých rukou Vojtěch Síla, který se individuálně prokličkoval až před branku Kladna, ale i přesto se domácí příznivci branky nedočkali.

Gólové radosti si mohli užít jako první domácí na začátku dvacáté páté minuty. Ve vlastním oslabení měli Rytíři kotouč pod kontrolou, ale následný pokus o vyhození si sami srazili na osamoceného Vojtěcha Sílu, který si rychlými kroky vylepšil pozici a poté zakončil pod horní tyč – 1:0. K vyrovnání měl blízko po diagonální přihrávce Petr Hašek, proti jehož střele se Dvořák rychle přemístil a vyrážečkou vytěsnil puk letící do branky. V přesilové hře Husarik skvěle prošel před brankoviště hradeckých lvů, kde už se chystal vyrovnávat do odkryté branky. Jeho úmysl ale překazil pohotový Tomáš Perička, díky kterému se brankář Hradce stihl přemístit. V závěru byl prověřen ještě Jiroušek, který přečíslení domácích zastavil svou lapačkou.

Velkou příležitost k navýšení vedení měli hráči Hradce na konci čtyřicáté sedmé minuty. Juraj Slafkovský poslal prudkou střílenou přihrávku k pravé tyči, kde měl nastavenou čepel na sklepnutí Martin Janda, ale kotouč skončil vysoko v ochranné síti. Po přesilové hře pokračovali domácí v tlaku. Blízko branky byl Miroslav Havelec, který stanul zcela sám před brankářem Jirouškem. Nápor Hradce vyvrcholil na začátku padesáté třetí minuty. Dostatek prostoru mezi kruhy Petr Poppela potrestal na jedničku střelou pod horní tyč – 2:0. Naději Kladna podržel v další šanci domácích Petr Jiroušek, který skokem srazil střelu Dominika Šedivého. Ve zbylých minutách Rytíři nenašli na dvougólovou ztrátu odpověď.

Alespoň bonusový bod vykřesal pro Kladno v samostatných nájezdech nadstavby Matěj Čermák, na jehož trefu navázal v páté sérii také Tomáš Bernat.