Kladenští příznivci se tak dočkají svého oblíbence už v nejdřívějším možném termínu. Tomáše Plekance přivítali už po příletu ze zámoří velkým transparentem s nápisem "Vítej Tome! Tady jsi doma". A další uvítání chystají pro zkušeného útočníka i na jeho první zápasové představení. Toho, že dal na svoje modrobílé srdce a pro pokračování si zvolil mateřské Kladno, si zkrátka váží! 

Fanoušci Rytířů ale nejsou jediní, kdo už se Tomáše Plekance na kladenském ledě nemůže dočkat. Podobně jsou na tom i kladenští trenéři. „Máme radost, že za nás odehraje zbytek sezony. Když se vrátí takovýto hráč do druhé nejvyšší soutěže, tak je jasně vidět, že nám chce pomoct. Pro kluky je to povzbuzení,“ netajil se s nadšením trenér David Čermák. Ten zároveň odhalil, jaké má spolu se svými kolegy s Plekancem plány. „Musíme ho zabudovat do nějaké pětky. Zatím začne s Adamem Kubíkem a Patrikem Machačem a hned od začátku na něho budeme hodně spoléhat. Bude hrát oslabení i přesilovky,“ doplnil Čermák. Plekanec tak dostane na ledě veliký prostor a pro změnu trochu jinou roli, než jakou plnil v posledních letech. Jak v Montrealu, tak v reprezentaci platil hlavně za obranného specialistu, který měl za úkol vymazat nejlepší lajny soupeře.

Trenér Čermák: „Tomáš začne s Adamem Kubíkem a Patrikem Machačem.

Na společný start už se těší také Plekancovi noví spoluhráči z útočné formace. „Je to neskutečné zahrát si s hráčem, jako je Tomáš. Dá se říct, že to je splněný sen. Hrozně se na to s Adamem těšíme a doufáme, že odehrajeme dobrý zápas,“ prozradil útočník Rytířů Patrik Machač. Jeden z kladenských lídrů zároveň ocenil Plekancův přínos v kabině i na ledě. „Zatím jsme spolu moc netrénovali. Ve čtvrtek po venkovním zápase byl trénink volnější. Až v pátek jsme spolu trénovali. Už jsme si i něco stihli říct, ale to hlavní ještě přijde před zápasem a v jeho průběhu,“ poodhalil detaily vzájemné souhry Machač.


Obránce Jiří Říha neobuje brusli

Aby v kladenském táboře ale nebylo všechno jen veselé, Rytíři o víkendu nemůžou počítat s obráncem Jiřím Říhou. Ten nedohrál poslední domácí střetnutí a nenastoupil už ve středu v Třebíči. „Dostal pukem do nohy a teď ji má oteklou, takže se nedostane do bruslí,“ vysvětlil stroze trenér Čermák.

Rytíři mají na programu nezvykle dvě domácí utkání ve dvou dnech, po kterých je čeká pětidenní zápasové volno. Kladno se po posledním kole posunulo na druhou příčku tabulky a o víkendu bude chtít stáhnout něco z šestibodového náskoku první Jihlavy. Kladeňáci jsou navíc po horším období zpět na vítězné vlně! Třetí výhru v řadě přidali v Třebíči, kde zvítězili 2:1. O víkendu se také základní část přehoupne do své druhé půlky! V sobotu Rytíři zakončí prvních 30 kol, a hned den nato odstartují druhou, stejně velkou porci zápasů. 


Sobotním soupeřem Litoměřice, nedělním Frýdek-Místek

První zkouškou víkendového dvojboje bude pro Rytíře střetnutí se sedmými Litoměřicemi. Kališníci, které táhne vynikající útočné duo Markus Korkiakoski (12+20) – Jan Kloz (13+18), bodovali v posledních třech odehraných zápasech, dvakrát z této porce ale zaznamenali porážku – jednou v prodloužení a jednou na nájezdy. Stadion zvítězil až v posledním kole, kdy porazil Kadaň 3:0. Všechny branky vstřelil výše zmíněný Korkiakoski, který zaznamenal první hattrick ve druhé nejvyšší české soutěži.

Po souboji s Litoměřicemi pak čeká na Kladno nedělní utkání proti Frýdku-Místku. To odstartuje hned 24 hodin po začátku prvního duelu! Rysové jsou v tabulce momentálně až dvanáctí a na osmičku, která postupuje do play off, jim chybí už osm bodů. V poslední době ale Frýdeckomístečtí chytili dobrou formu a třikrát vyhráli. Porazili Přerov 3:1, České Budějovice 4:3 a naposledy Prostějov vysoko 7:2. Hlavními tahouny mužstva jsou Rostislav Martynek (11+13) a David Kofroň (5+17).


Utkání 30. kola Chance ligy Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice se odehraje v sobotu 1. prosince od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.

Utkání 31. kola Chance ligy Rytíři Kladno - HC Frýdek-Místek se odehraje v neděli 2. prosince od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.