Za Rytíře se s fanoušky setkali vedle Jaromíra Jágra také trenéři David Čermák, Jindřich Lidický a Jan Kregl, dále kapitán týmu Jakub Strnad, marketingový manažer Jiří Kalla a tiskový mluvčí Vít Heral.

Hned v úvodu setkání zazněla otázka, která zajímá snad všechny hokejové příznivce – kdy nastoupí Jaromír Jágr k zápasu? Bude to už v pondělí v Prostějově? „V plánu je nastoupit alespoň k jednomu střídání a pak se uvidí,“ prozradil legendární útočník, který přesto stoprocentně svůj start v dalším ligovém kole nepotvrdil. Stále se totiž necítí optimálně. „Dnes (ve středu) jsme měli náročnější trénink a ke konci jsme jezdili nepopulární kolečka. Měl jsem pocit, že mi snad někdo hodil na záda stokilovou vestu. Věřím, že díky zápasům se do toho zase dostanu," řekl s úsměvem. Majitel klubu odhalil i budoucnost Tomáše Plekance, který nyní nastupuje na střídavé starty v extraligové Kometě. „Tomáš odehraje poslední zápas za Brno příští středu. Pak už se připojí k nám,“ vysvětlil Jágr.

Ten spolu s Davidem Čermákem jednal až do uzávěrky přestupů o dalších možných posilách, všechna jednání však ztroskotala. Jaromír Jágr vypíchl fakt, že kladenský klub nikdy neměl k hráčům přehnané finanční závazky, které by nedokázal plnit. „Rozpočet týmu se pohybuje mezi 50 a 60 miliony na sezonu,“ prozradil majitel Rytířů. Fanouškům byly zároveň nastíněny okolnosti, za jakých byly některým hráčům vyřízeny střídavé starty do nejvyšší soutěže. „Litvínov nám vyšel vstříc tím, že nám půjčil Ladislava Romančíka s Davidem Šestákem, Plzeň nám zase poskytla Lukáše Pulpána, jehož služby jsme nakonec nevyužili,“ vysvětlil Jágr spolupráci s týmy z nejvyšší soutěže. Navíc připomněl, jak je pro hráče důležité mít zkušenosti z extraligy. „V extralize týmy víc dodržují systém, zatímco tady je hodně mladých hráčů a daleko víc se tu létá za pukem,“ nabídl svoji zkušenost kapitán Jakub Strnad.

Ze strany fanoušků zazněly také obavy, že by mužstvo mohlo po sezoně přijít o důležité hráče, například o nejlepšího střelce Ladislava Zikmunda. „Ziky má smlouvu ještě na další rok. Všichni hráči, na kterých chceme stavět, kromě Adama Kubíka mají smlouvu na další sezonu nebo alespoň opci,“ uklidnil příznivce Čermák, který následně i přímo vysvětlil, o které hráče se jedná. „Mají to tak například Kuba Strnad, Tomáš Redlich, Láďa Zikmund, Martin Kehar, Daniel Kružík… naši kladenští kluci to mají víceméně všichni,“ doplnil. 

Značná část otázek se vztahovala rovněž k závěru sezony a k vyhlídkám před play off. „Na soupeře nekoukáme, ale chtěli bychom skončit do druhého místa, abychom měli v případném sedmém zápase výhodu domácího prostředí,“ prozradil Čermák. Příznivcům kladenského hokeje bylo také vysvětleno, že ve zbytku sezony už trenéři s ohledem na soupeře nebudou poskytovat informace o zdravotním stavu hráčů.

Situaci okolo mládeže a přípravy mladých hráčů pro dospělý hokej vysvětlil Jan Kregl, který působí také jako GM mládeže. „Naším hlavním cílem je vychovávat hráče, kteří jednou budou hrát dospělý hokej. Snažíme se komunikovat s trenéry a pořádáme různé meetingy, abychom všichni dodržovali jednotný koncept,“ vysvětlil.

Došlo rovněž na téma opravy střechy zimního stadionu. „Existuje víc než jedna varianta. První varianta je taková, že by se opravila jen střecha, což by asi nebylo ideální. Druhá varianta je, že by se udělala rozsáhlejší rekonstrukce, na to by ale byla potřeba finanční podpora kraje nebo státu,“ vysvětlil majitel klubu, který zároveň upozornil, že letos k úpravám ještě určitě nedojde. „Muselo by se začít okamžitě po sezoně, ještě ale nebylo vypsáno výběrové řízení. S městem jednáme a myslím, že je to na dobré cestě. Plán je takový, že by se začalo příští rok v dubnu,“ doplnil Jágr. Vedení klubu si od rekonstrukce slibuje také to, že by došlo ke zlepšení kritizované akustiky na stadionu.