5. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina A – 5. 1. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Slavia
1

Rytíři Kladno: Suk – Danda, Alscher, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Slavia Praha: Pittr (28. Janura) – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – Svoboda, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Skoupý, Hofmann, Vlasák, Rulc, Vymětal. Trenéři: Veber, Antoš, Kuna.

Branky a nahrávky: 12. A. Bareš (Ticháček, Šapovaliv), 16. Alscher (Hrabík), 23. Procházka (Ticháček), 26. Alscher (Šilhavý), 28. Procházka (Hrabík), 64. A. Bareš – 59. Srdínko (Rulc, Altrichter). Třetiny: 2:0, 3:0, 0:1 – N 1:0. Vyloučení: 4:3 + Malínek (SLA) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:36. Rozhodčí: Krenželok – Ondráček, Ganger . Diváci: 85.

Na úvodní branku se čekalo do poloviny dvanácté minuty, kdy se v přesilové hře prosadil dorážející Adam Bareš – 1:0. Ještě před koncem třetiny navýšil vedení Marek Alscher, kterého našel přesným pasem Ondřej Hrabík – 2:0.

Druhé dějství patřilo Rytířům, už po dvou minutách navyšoval na 3:0 po založené akci Jiřím Ticháčkem Viktor Procházka. Z druhé branky v zápase se mohl radovat o tři minuty později Marek Alscher, který ve spolupráci se Štěpánem Šilhavým dopravil puk do branky soupeře – 4:0. Také Viktor Procházka přidal svou druhou trefu v utkání, kterou následně vyhnal brankáře Michala Pittra – 5:0.

Ve třetí části měl možnost navýšit stav z trestného střílení Martin Adam, ale tomu se Patrika Januru překonat nepodařilo. Čisté konto vydrželo Štěpánu Sukovi pouze 58:38 minut. Těsně před koncem Altrichter předal puk Rulcovi, jenž se neunáhlil a akci prodloužil na střelce Srdínka – 5:1.

K cenným třem bodům z výhry přidali Rytíři i bonusový bod, který v nadstavbě vstřelil Adam Bareš.