Kladno bude vstupovat do zápasu proti Plzni se dvěma výhrami v zádech. Rytíři doma dokázali ukončit úctyhodnou sérii Liberce, při které Bílí Tygři bodovali 16x v řadě, a rozjetého soupeře porazili 2:0! Na tento výkon pak Kladeňáci chtěli navázat i v Pardubicích, kde nakonec brali dva body. Hosté odstartovali skvěle a v 25. minutě vedli už o tři branky, pak ale polevili v aktivitě a soupeř srovnal. Výhru 4:3 po prodloužení nakonec vystřelil v 64. minutě kanadský obránce Brady Austin. „Vzhledem k průběhu zápasu nás mrzí ztráta bodu. Za stavu 3:0 jsme se trochu zatáhli a nechali soupeři iniciativu. Tím, jak Pardubice snížily, tak ožily. Nakonec jsme ale aspoň za dva body rádi,“ komentoval trenér Rytířů David Čermák.

Kanaďan Brady Austin tak svojí trefou uzavřel první desítku nastřílených branek v kladenském dresu! V bodování extraligových obránců je třetí (10+11) o pouhý bod za Martinem Gernátem (4+18) z Třince a Tomášem Pavelkou (4+18) z Litvínova. Co se gólů týče, je z beků lepší pouze Sparťan Jan Košťálek (11+8). Austin tak dál vede i v klubovém bodování, kde má pětibodový náskok před útočníky Ladislavem Zikmundem (9+7), Jakubem Strnadem (9+7) a Davidem Stachem (8+8). Z kladenských obránců je na tom pak nejlépe další Kanaďan Brendon Nash (0+12).

Podaří se Rytířům ubránit nezastavitelného Milana Gulaše?

Plzeňský celek je v tabulce aktuálně třetí, přičemž na čtvrtou brněnskou Kometu má slušný pětibodový náskok. Škodovka dokázala bodovat v posledních čtyřech zápasech, přičemž poslední tři dokonce vyhrála! Západočeši nejprve doma udolali Mladou Boleslav 3:2 po nájezdech a následně stejným výsledkem po penaltách uspěli v Olomouci. Naposledy si Plzeňané doma poradili s Vítkovicemi, které porazili 6:4. „Plzeň hraje hodně dopředu. Tlačí se, takže se musíme připravit na to, abychom co nejrychleji dostávali puky od nás ze třetiny a chodili do protiútoků. Tím otupíme jejich kontry. To bude důležité, pokud se nám to bude dařit, máme šanci na úspěch,“ uvědomuje si ofenzivní sílu Plzně David Čermák.

Škodovka má totiž mimo jiné i obrovskou individuální útočnou zbraň! Milan Gulaš (29+27) se stal naprostým fantomem této sezony. Mezi střelci vede o devět branek a v bodování dokonce o devatenáct bodů před svým nejbližším pronásledovatelem! I díky němu mají Západočeši druhou nejlepší přesilovou hru v soutěži. „Nejvíce řešíme přesilovky, v nich je Milan Gulaš obzvláště nebezpečný. Nabádáme kluky ale i k tomu, aby o něm věděli a v obranném pásmu ho těsněji hlídali i při hře pět na pět,“ prozradil Čermák.

Nebezpečí ale pochopitelně znamenají i další plzeňští hráči. Velmi dobře si vedou i Tomáš Mertl (14+14), Matyáš Kantner (7+13) nebo Luboš Rob (11+8). Škodovka má navíc slušnou jistotu v Dominiku Frodlovi (90,98 %), který zatím zvládá roli jasné jedničky velmi dobře. Plzeň má navíc vůbec nejlepší oslabení v lize, průměrně jich ubrání 85,60 %.

Vzájemné zápasy

Bodové dělení mezi Rytíři a Plzní je zatím naprosto spravedlivé – oba týmy zvládly uhrát tři body v domácím prostředí. Na Kladně to ale bylo hodně divoké! Škodovka vedla už o tři branky, Rytíři ale předvedli velký obrat a pěti brankami v řadě vývoj otočili. Přestože soupeř ještě dvakrát snížil, došli si Kladeňáci pro divoké vítězství 7:5. Na ledě Plzně to pak bylo o poznání chudší na góly. Až ve 24. minutě otevřel skóre Gulaš, kterého později napodobil Budík. Tři minuty před koncem snížil na jednogólový rozdíl Zikmund, srovnání už ale nepřišlo. Do odkryté klece pečetil na konečné skóre domácí Kantner. Rytíři tak prohráli 1:3.

Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.

Utkání 35. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  HC Škoda Plzeň se odehraje v pátek 10. ledna od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na O2 TV Sport.