Rytíři po nevydařeném zápase na pražské Spartě dokázali zkonsolidovat svoji defenzivu a se zpevněnými zadními řadami vyzvali Zlín. S ním byli navíc bodově vyrovnaní, a tak se jednalo o skutečně důležitou bitvu. Tu ale Kladeňáci zvládli! Ladislav Zikmund otevřel v šesté minutě skóre a dál už se stav neměnil. Denis Godla zamkl kladenskou klec a po výhře 1:0 se mohl radovat z prvního čistého konta v dresu Rytířů. Kladeňáci tak v tabulce poskočili zpět na jedenáctou příčku a s 22 body jsou vyrovnaní s desátou Olomoucí. "Pro nás jsou nejdůležitější tři body, které jsme získali se soupeřem, který je v tabulce poblíž nás. Je to pro nás první nula v sezoně, což je určitě dobré, ale obranná hra od nás nebyla dobrá. Musím vyzdvihnout Denise a kluky, kteří hráli oslabení. Doteď se nám oslabení nedařila, ale proti Zlínu jsme je zvládli velmi dobře," hodnotil kladenský trenér David Čermák.

Denis Godla si tak výborným výkonem opět o něco vylepšil svoje statistiky. Od nástupu k Rytířům odchytal už 14 zápasů, v nichž na něj mířilo 444 střel. 45 inkasovaných branek z toho dělá úspěšnost zásahů 89,86 %. V průměru pak Denis inkasuje 3,25 branky na zápas. Co se Rytířům v minulém zápase naopak nepodařilo, to byly přesilové hry. Soupeř dostal hned devět dvouminutových trestů, Kladeňáci ale ani jedno vyloučení nepotrestali! A to ani ve chvíli, kdy hráli 68 vteřin proti třem. Celkem tak mají Rytíři na svém kontě 11 vstřelených branek v přesilovkách a úspěšnost využití 15,07 %. To je řadí v rámci celé ligy na deváté místo. "První dvě přesilovky se nám nepovedly a potom už jsme to hráli zbytečně nervózně. Uskakovaly nám puky a měli jsme problém zajet do třetiny. Nedařilo se to," litoval Čermák.

Po sérii porážek zapsali kohouti dvě výhry

Olomoučtí půjdou do vyprodaného zápasu proti Kladnu z desátého místa. Reálně jim tak tedy hrozí, že v případě porážky vypadnou z elitní desítky. Bodů mají totiž stejně jako Rytíři! Kohoutům se příliš nevydařil přelom října a listopadu, během něhož prohráli čtyři duely v řadě. Posléze se ale dokázali chytnout na ledě Karlových Varů, které porazili 3:2, a zvítězili i naposledy! V Pardubicích Olomouc dlouho vedla, v závěru ale soupeř vyrovnal. Hned po devatenácti vteřinách prodloužení pro sebe ale kohouti uzmuli druhý bod za vítězství 2:1. Olomoučtí tak zapsali dvě venkovní výhry, doma se jim ale v této sezoně zatím nedaří! Na svém stadionu dosud posbírali jen 8 bodů, což je nejhorší výsledek ze všech čtrnácti týmů extraligy. "Olomouc je bruslařsky velmi dobře připravené mužstvo. Sice teď nedávali tolik gólů, ale každý zápas začíná za stavu 0:0. My budeme chtít zase bodovat," vyhlásil trenér Rytířů.

Kohouti mají v aktuálním ročníku veliké problémy s produktivitou a v koncovce se trápí. Svědčí o tom pouhých 36 dosud vstřelených branek, což je nejnižší číslo v rámci ligy. To dává momentálně průměr rovné dva góly na zápas. Na druhou stranu Olomoučtí zvládají velmi dobře oslabení, v nichž jsou s 85,29 % ubránění čtvrtí nejlepší. Nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem týmu je zkušený útočník Zbyněk Irgl (7+5). Toho ještě slušně v produktivitě doplňují Lukáš Nahodil (5+4), Rostislav Olesz (4+5) a David Škůrek (2+7). V brance kraluje Branislav Konrád s úspěšností zákroků 91,45 %.

Vzájemný zápas

Právě Olomouc byla letos prvním týmem, který Rytíři před svým publikem porazili! A rovnou to bylo ve velkém stylu s parádním obratem. Hosté vedli na ČEZ stadionu už ve 22. minutě 3:0 a zdálo se, že mají dost pohodlný náskok na to, aby ho udrželi. Postupně se prosadili Lukáš Nahodil, František Skladaný a Zbyněk Irgl. Hned dvě minuty po Irglově trefě ale k obratu zavelel Jaromír Jágr! Ještě v prostředním dějství pak ztrátu definitivně smazali Tomáš Redlich a Ladislav Zikmund. Sám Zikmund se pak ujal slova i v prodloužení a rozhodl ve prospěch Rytířů. Kladno tak zvítězilo 4:3 v prodloužení a do tabulky zapsalo dva důležité body.

Utkání 19. kola Tipsport extraligy HC Olomouc  Rytíři Kladno se odehraje v neděli 17. listopadu od 17:00 na olomouckém zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.