Archivní fotografie. (Autor: Josef Poláček)

Kladenský tým se do soupeře zakousl od samého začátku, dvakrát nebezpečně pálil Jágr a v přesilovce dokonce Macholda bombou orazítkoval tyč. Jenže tentokrát platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Domácí se vymanili z kladenského tlaku díky přesilovce a tu hned dokázali využít zásluhou Františka Ptáčka, který se trefil poprvé v sezoně. Také druhý gól Českých Budějovic vstřelil sváteční střelec, v patnácté minutě propálil gólmana Cháberu Jakub Suja.

Ještě hůře bylo na začátku druhé třetiny. Michálek vyslal do úniku Václava Prospala, který si před kladenskou brankou věděl rady a ranou pod horní tyč navýšil vedení Jihočechů už na tři branky.  Rytíři ale za velmi nepříznivého stavu nesložili zbraně. Jaromír Jágr v přesilovce překvapil brankáře Kováře střelou zpoza branky a snížil na 1:3. České Budějovice byly poté o něco lepším mužstvem a vytvářely si více šancí, ty největší zahodili pět minut před druhou sirénou postupně Květoň, Prospal i Hanzal.

Obrovskou příležitost k rozhodnutí měli domácí už v minutu a půl dlouhé dvojnásobné početní výhodě na přelomu druhé a třetí části, Rytíři se ale srdnatě ubránili. Domácí se čtvrtého gólu přeci jen dočkali, když si Milan Michálek vychutnal kladenskou obranu a poté chladnokrevně zakončil. Pátý zásah přidal vzápětí faulovaný a v leže střílející Suja a Jan Chábera poprvé v sezoně přenechal místo v brance Lukáši Cikánkovi. České Budějovice si už výrazný náskok v pohodě pohlídaly a porazily Kladno letos už podruhé.

HC MOUNTFIELD - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) - 27. Jágr. Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

HC Mountfield: Jakub Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman – Dej, Mertl, Suja – M. Michálek, M. Hanzal, Prospal – Kotalík, Kohn, Šimánek – Knotek, Langhammer, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Rytíři Kladno: Chábera (47. Cikánek) - Macholda, Černošek, Majeský, Růžička, Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Hlaváč - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Strnad, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.