9. kolo Tipsport extraligy – 11. 10. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Plzeň
5

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Barinka, Smetana, Lakos – Jágr, Stach, Zikmund – Valský, Kaut, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Melka. Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Kaňák, Budík, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Houdek – Heřman, Mertl, Gulaš – Rob, Němec, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Vlach, Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

Branky a nahrávky: 27. Stach (Zikmund, Jágr), 30. Jágr (Stach, Nash), 36. Redlich (Machač, Lakos), 39. Stach (Zelingr), 42. Redlich (Barinka), 47. Kaut (Strnad, O’Donnell), 53. Machač – 8. Indrák, 18. Němec (Budík), 24. Pour (Vlach, Budík), 43. Moravčík (Pour), 51. Gulaš (TS). Třetiny: 0:2, 4:1, 3:2. Vyloučení: 6:6 + Zikmund (KLA) a Moravčík (PLZ) 10 min.. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:31. Rozhodčí: Pražák, Micka – Lhotský, Svoboda. Diváci: 4 623. Nejlepší hráči utkání: David Stach – Vojtěch Budík.

Utkání se odehrávalo od začátku ve strhujícím tempu. Týmy se střídaly v útočení a gólmani měli od začátku hodně práce. Jako první z nich nakonec inkasoval kladenský maskovaný muž. Miroslav Indrák si vyjel zleva před branku, Denis Godla neuspěl při pokusu o vypíchnutí kotouče a plzeňský útočník bezpečně zakončil do odkryté klece – 0:1. V oslabení měl velikou šanci na srovnání Jakub Valský, ten však tváří v tvář Dominiku Frodlovi neuspěl. Dokázal se dostat za obranu i si vyjet od mantinelu před brankoviště, jenže hostující brankář mezeru mezi betony utěsnil.  To Vojtěch Němec byl v závěru úspěšnější. V úniku si dobře pokryl kotouč a zakončil mezi Godlovy nohy – 0:2.

Rytířům se však nepodařil ani začátek druhé třetiny. Jakub Pour se po vysokém lobu dostal za obranu, vystřelil z ostrého úhlu a nachytal Denise Godlu – 0:3. Střelecké trápení ale zakrátko prolomilo i Kladno! Jaromír Jágr vybojoval puk v rohu, Ladislav Zikmund přihrál zpoza klece před brankoviště a David Stach zakončil přesně – 1:3. A krátce před polovinou utkání už to bylo pro domácí ještě veselejší. David Stach našel krásným křížem Jaromíra Jágra a legenda nadvakrát Frodla překonala – 2:3. Rytíři tak využili přesilovku a znovu se vrátili do hry. A neuběhlo mnoho času a bylo srovnáno! Patrik Machač v souboji u mantinelu výborně udržel puk, našel volného Tomáše Redlicha a ten vystřelil naprosto přesně – 3:3. A hosté byli rázem ve stresu. Ladislav Zikmund se tak pustil do pěstního souboje s Lukášem Kaňákem a z bitky vyšel jako vítěz! Ještě navíc nezazněla siréna a Kladeňáci dokončili obrat! Po špatném vyhození soupeře byl v mezikruží volný David Stach, který rozradostnil kladenské publikum – 4:3.

A kladenská krasojízda pokračovala i ve třetím dějství. Tomáš Redlich si parádně připravil puk na pravém kruhu a vypálil dokonale na vzdálenější tyčku – 5:3. Střídačka Plzně si ještě vzala Coach’s challenge pro domnělou přihrávku rukou, jenže po přezkoumání videa rozhodčí uznal, že k porušení pravidel nedošlo. Odpověď indiánů však tentokrát byla blesková. Denis Godla neudržel prudkou Moravčíkovu střelu, která skončila až v síti – 5:4.  Kladeňáci ale nemínili svůj náskok pustit! Tomáš Kaut v přesilovce bleskově vyjel zpoza klece a dometl puk za Frodlova záda – 6:4. Pak ale hosté přitopili pod kotlem a Martin Kehar v nouzi hasil problémy vržením hole. Milan Gulaš pak s trestným střílením naložil jako mazák – 6:5. Svoji příkladnou bojovnost však ukázal na druhé straně Patrik Machač! Ten vybojoval puk na vlastní modré, ujel do přečíslení a nechytatelnou střelou Frodla překonal – 7:5. Kladeňáci pak prožívali infarktové chvíle, když hráli v závěru dvakrát v oslabení, Denis Godla však svůj tým podržel a v jednu chvíli vytáhl i famózní semafor.

Sestřih utkání 🎬

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): V první třetině nám vůbec nešly nohy, Plzeň byla jasně lepší a mohla klidně vést větším rozdílem. Do hry nás dostaly první dva góly, pak se chytili diváci a my skóre otočili. V poslední třetině jsme si zápas komplikovali zbytečnými chybami, přesto bereme tři body. Už se nám povedlo podruhé otočit stav 0:3 a myslím, že nám vždycky pomohly góly na tři jedna. Za stavu 3:0 soupeř občas trochu poleví a je pak strašně těžké dostat se zpátky do hry. To byl asi i případ Plzně.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): První třetina byla v našem podání výborná, měli jsme pohyb a vedli zaslouženě 3:0. Věděli jsme, že ve druhé třetině si v Kladně natloukla Olomouc i Liberec, a nechtěli jsme nic nechat náhodě a chtěli přidat čtvrtý gól. Bohužel se nám to nepovedlo a po smolném prvním gólu Kladna jsme se sesypali a absolutně nechápu proč. Nebyl k tomu důvod. Soupeř tak skóre otočil a v poslední třetině už to byla přetahovaná. Pár šancí jsme tam měli, ale gólman je pochytal a nám to tam napadalo. Kdyby to bylo poprvé, tak se nic neděje, ale poprvé to rozhodně není a my s tím musíme něco udělat. Tohle se nesmí stávat.