Marek Račuk

Útočníka Marka Račuka kladenští fanoušci už znají. Dres s rytířem na hrudi oblékne podruhé. V sezoně 2015/16 odehrál za Kladno 7 zápasů. Poslední dva roky strávil v Prostějově, který v uplynulém ročníku vedl jako kapitán a v tabulce produktivity celé Chance ligy skončil s perfektními 66 body třetí. „Víme, že jde o produktivního útočníka a přesně takového jsme sháněli. Marek své ofenzivní schopnosti potvrzoval každým rokem,“ uvedl na adresu nové posily trenér a sportovní manažer klubu David Čermák. Račuk si v minulosti zahrál také za Chomutov, Litvínov, Znojmo či Kadaň.

Tomáš Guman

Svou premiéru na Kladně zažije útočník Tomáš Guman. Dvaadvacetiletý rodák z Roudnice nad Labem má za sebou zajímavé zahraniční mise. V mládežnických kategoriích sbíral zkušenosti ve švýcarském Davosu, ale také v prestižní švédské lize. Mezi muži debutoval v Českých Budějovicích, poté si zahrál EBEL za Znojmo a také extraligu za Vítkovice, odkud na Kladno přichází. „Je to pravák, šikovný mladý útočník. Zájem jsme o Tomáše měli už před rokem, ale tehdy nám ho bohužel neuvolnili. Věřím, že je to perspektivní hráč, který nám pomůže,“ představil Čermák další čerstvou krev.

Jakub Štochl

Druhou zcela novou tváří na Kladně je Jakub Štochl, pro mnohé možná velká neznámá. Devatenáctiletý bek přichází z Chomutova. „Je to také mladý kluk, který u nás dostane šanci. Loni odehrál za Piráty celou sezonu a tam si ho velmi chválili,“ dodává Čermák s tím, že Štochl jakožto obránce zaznamenal v ročníku 2019/20 za 50 zápasů solidních 9 bodů za dvě branky a sedm asistencí.

Aktuální podoba kádru Rytířů Kladno pro sezonu 2020/21:

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Antonín Melka, Marek Račuk.