Zdeněk Vojta a Petr Tatíček na archivní fotografii. (Autor: Josef Poláček) / Aktualizováno 18.12.2013 09:38

"Trenérům v prvé řadě děkuji za odvedený kus práce, předešlé dvě sezony pod jejich vedením byly úspěšné. Současná situace a postavení týmu si ale vyžádaly na trenérském postu změnu, ke které dal pokyn majitel klubu Jaromír Jágr," prohlásil výkonný ředitel Rytířů Kladno Václav Bartoš. "Jména nových trenérů oznámíme až zítra, protože jejich angažmá ještě není papírově zcela dotaženo," doplnil Bartoš.

Zdeněk Vojta vedl Rytíře se svými asistenty Jiřím Kopeckým a Petrem Tatíčkem v 148 duelech základní části a play off. Bilance jeho působení u týmu se zastavila na 53 vítězstvích v normální hrací době. V celkem v devětasedmdesáti utkáních dokázali Rytíři bodovat a devětašedesátkrát pak odešli poraženi. Ve své první sezoně (2011/12) dovedl Vojta podceňovaný tým do předkola play off a Kladno se i díky němu vrátilo do vyřazovacích bojů, které dlouhou dobu nezažilo.

Druhý ročník pod taktovkou Zdeňka Vojty byl velice specifický. Probíhala výluka NHL a Rytíře posílila hvězdná pětice, která si občas dělala se zbytkem extraligy, co chtěla. Po rozjetí zámořské soutěže ovšem nastaly trenérům těžké časy. Vojta a jeho tým museli udržet nastavenou laťku vysoko. Nic jiného než play off nepřipadalo v úvahu. Rytíři nezaváhali a v předkole vyřadili ambiciózní Pardubice. Stopku jim vystavila až ve čtvrtfinále Slavia.

19.12.2013 Novými trenéry Rytířů jsou Čelanský, Neliba a Zajíc