45. kolo Tipsport extraligy – 14. 02. 2020 Zimní stadion, Olomouc

4

0

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Káňa, Irgl – Ostřížek, Knotek, Olesz – Vodný, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták, Tomajko.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, O’Donnell – Hovorka, Vampola, Zikmund – Redlich, Machač, Š. Bláha – Hajný, Kaut, Melka. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský, 52. Burian (Káňa, Ondrušek). Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 37:19. Rozhodčí: Kubičík, Stano – Hlavatý, Lederer. Diváci: 5500. Nejlepší hráči utkání: Jan Jaroměřský – Marek Hovorka.

Hned úvodní vteřiny nastínily, jak bude vypadat první část i celé utkání. Už v první minutě totiž kladenské obraně ujel Lukáš Nahodil a jeho jmenovec Cikánek musel vytáhnout dobrý zákrok. Pavel Musil z veliké možnosti ještě pohořel na brankáři Rytířů, zakrátko už se ale domácí radovali. Jan Jaroměřský vyjel na pravý kruh a křižnou přihrávkou vybídl ke skórování do odkryté brány Davida Ostřížka – 1:0. Rytíři se navíc vůbec nepoučili a zanedlouho to bylo o dva góly. Zbyněk Irgl ujel za Bradyho Austina a tváří v tvář Cikánkovi nezaváhal – 2:0. Když pak hosté hráli přesilovou hru, dál navíc byli nebezpečnější kohouti, kteří několikrát ujeli. Kladenský gólman svůj tým ale dál držel ve hře. Jedinou vlaštovkou první části tak zůstal pokus Tomáše Redlicha, který zasáhl tyč za Branislavem Konrádem.

Ve druhé části se toho bohužel pro hosty moc nezměnilo, byť v prvních minutách domácí nebyli už tolik nebezpeční. Kladno ale nakládalo velice špatně se svými přesilovkami a ve 26. minutě inkasovalo potřetí. Jan Jaroměřský vytáhl Cikánka k bližší tyči, bleskově obkroužil klec a odrazem od Zelingrovy brusle dostal kotouč do sítě – 3:0. Zakrátko to zkoušel obdobně, jen z opačné strany Pavel Musil, jenže Lukáš Cikánek zastavil puk hokejkou na brankové čáře.

Závěrečné dějství už mnoho nového nepřineslo. Domácí hráli ve veliké pohodě a s obrovskou lehkostí se dostávali do útočných možností, které končily na Lukáši Cikánkovi. To Kladno se pořádně trápilo, aby vůbec přešlo do pásma a větší šance nemělo. A kohouti dál ukazovali, jak snadno to jde, když se vám daří. Vilém Burian dostal puk mezi kruhy a přesnou střelou navýšil rozdíl – 4:0. Ve zbytku zápasu už se pak skóre neměnilo.

Trenéři po zápase 🗣

Jan Tomajko (HC Olomouc): Připravovali jsme na těžký zápas, protože jsme věděli o černé sérii Kladna, tudíž jsme od něj čekali maximální bojovnost a nasazení. Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit, což se nám podařilo, když jsme si hned v prvních dvou minutách připsali několik šancí a posléze vyprodukovali dvě branky. Kladno mělo jen za stavu 2:0 velkou tutovku, která skončila naštěstí tyčkou. Poté jsme měli zápas pod kontrolou, měli jsme hlavně lepší pohyb, nicméně jsme neproměňovali šance. I za stavu 3:0 ve třetí třetině jsme hráče raději nabádali ke koncentraci, protože už se nám jednou s Kladnem stalo, že jsme za takového stavu prohráli. Za třetí třetinu i z toho důvodu zaslouží hráči pochvalu. Co se týče střídání brankářů za stavu 4:0, vyžádaly si to okolnosti, Braňo Konrád má určitou indispozici. Jan Švrček, který nedohrál zápas, nejspíš v Plzni nenastoupí. Ale uvidíme, jak jeho zranění je važné.

David Čermák (Rytíři Kladno): Samozřejmě se mi zápas hodnotí strašně špatně. Naše série porážek pokračuje. V minulých zápasech jsme podle mě mě třeba nebývali horším týmem a prohráli, ale tentokrát jsme do utkání vstoupili hned od začátku špatně. Olomouc nás jasně přehrávala, prakticky jsme neměli šanci dostat se zpátky do hry a nějak duel zdramatizovat.