9. kolo ELIOD Extraligy dorostu – o pořadí v play-off – 09. 01. 2020 Enteria arena, Pardubice

Pardubice
3

2

HC Dynamo Pardubice: Marossy (Matěcha) – Hebek, Vašíček, Joudal, Koudelka, Chabada, Špinka – Matuška, Paleček, Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Půlpán, Štetka. Trenéři: Hemský, Landsman.
Rytíři Kladno: Suk (Gabriška) – Danda, Malý, Hvězda, Burger, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Vimmer, Holeček, Hurta, Hrabík, Kouba, Bareš, Nedvěd, Ullrych, Adam, Chrenka. Trenéři: Procházka, Burger, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 30. Paleček (Joudal, Štetka), 31. Formánek (Kloz, Chabada), 44. Matuška (Novotný) – 16. Bareš (Hrabík, Holeček), 60. Chrenka. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:29. Rozhodčí: Koreček – Klouda, Berger. Diváci: 60.

V úvodu utkání čelil Štěpán Suk několika nebezpečným střelám. Ty ho ale nezastrašily a nade všema vyzrál. Na své si přišel v přesilové hře hostů Adam Bareš, který po přesné přihrávce od Ondřeje Hrabíka napálil kotouč do Marossyho brány - 0:1. Největší šanci na vyrovnání měl Novotný, ale i jeho nebezpečnou střelu Štěpán Suk skvěle zlikvidoval. Krátkou přesilovou hru ke konci dějství už kladenští nevyužili.

Ve druhé části pozlobil Adam Bareš i v oslabení obranu Pardubic, když se rozjel do rychlého úniku. Tato individuální akce skončila neúspěšně. Ovšem netrvalo dlouho a domácí vyrovnali. O rychlou útočnou akci se postaral Adam Paleček a bekhendovou střelou trefil přímo pod víko Sukovy svatyně - 1:1. Krátce po této akci se Pardubice ujaly vydení. Rytířská obrana se nevšimla rozjetého Františka Formánka, který opět bekhendovou střelou překonal Suka - 2:1. Ondřej Kouba se pokusil o vyrovnání, ale jeho rána skončila v Marossyho lapačce. V posledních vteřinách druhé třetiny zazvonila pravá tyč konstrukce brány po střele Vojtěcha Hurty.

Třetí dějství bylo úspěšnější pro domácí. Kladenští se sice vrhli do třetiny po hlavě, ale brzy se jejich brankový rozdíl zvedl o dvě. Třetí gól domácích zprostředkoval Jan Matuška - 3:1. I kladenská branka zvonila. Pardubičtí se dravě pouštěli do akcí, ale Štěpán Suk už si se všema střelama poradil. Rytíři to v posledních dvou minutách zkusili bez gólmana a v šesti hráčích snížili stav. Dvacet vteřin před koncem se puku ujal Samuel Chrenka a procpal ho až do brány - 3:2.