Po měsíci jsi se vrátil do sestavy Áčka a hned z toho bylo důležité vítězství?
Trenéři se rozhodli nás dnes postavit. Dostali jsme do zápasu nějaké instrukce a podle mě jsme je všichni splnili na jedničku. A došli jsme si pro naprosto zasloužené vítězství.

Konkrétně vaši roli jste asi splnili bezezbytku. Napadáním a důraznou hrou jste museli sebrat soupeřům hodně sil?
Před zápasem jsme si s klukama v lajně něco řekli k tomu, co po nás trenéři chtěli. A jak to budeme hrát. Šli jsme do toho hodně odpočatí a v tom byla naše hlavní práce - udolat a unavit je, aby ty naše tři další lajny mohly skórovat.

Dostali jste pak na střídačce nějakou  pochvalu, že jste třeba připravili dobrou pozici pro další lajnu?
My se na střídačce chválíme všichni, a je to víceméně jedno, jestli někdo udělá něco dobře nebo špatně. Jde o to, abychom do dalšího střídání nešli se skleslou hlavou a podali co nejlepší výkon.

Nebylo i záměrem trenérů nasadit do dalších zápasů fyzicky větší hráče?
To nevím, jestli to padlo zrovna takhle. Ale trenéři se takto prostě rozhodli, asi tomu chtěli dát nějakou invenci. Samozřejmě jsme rádi, že jsme se mohli do sestavy vrátit a pomoci takto výhře.

Začátek utkání byl ale docela strašidelný - už po dvou minutách jsme šli do třech?
Takhle to někdy vyjde, ale díky bohu, že jsme to ubránili. Kluci se teď bránění oslabení ve třech hráčích docela dost věnovali, takže to nakonec vyšlo parádně a nepustili jsme je vůbec k ničemu.

"Měsíc tu jezdíme na kole, ale jsme stále připraveni."

Naposledy jsi nastoupil prvního března proti Přerovu. Jak si vlastně ten měsíc mezi tím prožil?
Ten jsem tu strávil ohledně udržení kondice hlavně s kondičním trenérem. Právě kdyby přišla ta šance, tak abych mohl udělat tu práci, kterou nám trenéři určí. Takže od toho zápasu s Přerovem tu jezdíme na kole a máme další program, abychom se udržovali v běhu a stíhali kluky, kteří jsou v zápasovém zápřahu

Takže od trenérů jste během vyřazovacích bojů věděli, že s vámi počítají?
Byli a stále jsme celou dobu připraveni.

Možná to bylo pro vás i lepší, že jste nebyli tolik zatížení těmi předchozími zápasy, kdy to klukům vepředu zrovna moc nelepilo?
V šatně jsme si říkali, že zápas musíme odfárat stejně jako jsme to dělali v play off. Že musíme navázat na ty jednoduché akce, které nás v play off zdobily. A dnes se nám to podle mě i povedlo.

Ideální by bylo to zopakovat v pátek v Budějovicích znovu?
To by bylo nejlepší. Uvidíme, jaká bude sestava, ale určitě se na to dobře připravíme.

Každopádně jsme dali první góly, první vítězství, posun v tabulce. Takže nálada v kabině už musí být daleko veselejší?
Po prvních dvou zápasech s nulou vepředu určitě potěší, že jsme to zlomili. A já doufám, že teď nám to tam bude už jen padat a přidámě i nějakou výherní šňůru.

Závěrem - byli jste s Jiřím Říhou vybráni na dopingovou kontrolu a strávili jste tam téměř půl hodiny. Byl nějaký problém?
Byli jsme tam dlouho. Ale komisaři byli překvapeni a podle nich jsme naopak byli jedni z mála, kteří to mají rychle za sebou. Že to umí být i daleko delší. Prý kontrola v čase něco přes těch dvacet minut je naopak extra rychlá a takto že by si to přáli vždy.

V Chance lize podobné kontroly nejsou, je to asi nová zkušenost?
Já jsem to zažil poprvé, načůral jsem a to je asi celé, co si z toho odnáším (smích). Do tří dnů by měly být výsledky, ale bude to v klidu.