WSM liga 37. kolo - 30. 12. 2016 MEO Arena, Přerov

1

3

HC ZUBR Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Š. Kratochvíl, Král, P. Kratochvíl. Trenéři: Dočkal, Kudělka, Kočara.
Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Drtina, Růžička, Zelingr, Repe, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Tenkrát, Machač, Kubík – Zikmund, Havlůj, Matula. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Branky a nahrávky: 4. P. Kratochvíl (Š. Kratochvíl) – 20. Tenkrát (Kubík, Machač), 49. Tenkrát (Strnad, Růžička), 60. Burger (Zelingr, Cikánek). Třetiny: 1:1, 0:0, 0:2. Vyloučení: 12:14. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:24. Rozhodčí: Trombík, Koziol – Barteček, Ganger. Diváci: 2733.

Domácí tým zažil výborný vstup do zápasu a hned v úvodu dostal Rytíře pod tlak. Ve výborné pozici na středu se vzápětí ocitl Petr Kratochvíl, který dostal kotouč a vypálil nechytatelně do horního rohu branky – 1:0. Z podobného místa po chvíli střílel i Matouš Kratochvíl, Cikánek ale dobře zasáhl betonem. Za Rytíře mohl hned nato zahrozit z mezikruží Kloz, střela mu však nesedla ideálně. Při početní výhodě poté opět Kloz zakončoval do odkryté klece, Horčička se ovšem výborně přesunul a zastavil kotouč. Kladenští se dočkali srovnání až v závěrečné minutě, kdy Kubík předal puk na pravou stranu Petru Tenkrátovi a ten z kruhu vypálil naprosto přesně do bližšího růžku – 1:1.

Druhá část se opět hrála ve velikém tempu, větší šance však k vidění nebyly. Zubři mohli zahrozit při přesilové hře, tu ale dobře odbránili kladenští hráči. Při početní výhodě hostí pak měl před sebou odkrytou branku Tůma, Horčička ale znovu zasáhl velmi dobře. Po krásné individuální akci vzápětí hledal Strnada před brankovištěm Zikmund, útočník Kladna ale pouze promáchl. V samém závěru třetiny ještě střílel hodně tvrdě Goiš, Cikánek ale nepustil kotouč ze své výstroje. Domácí poté ještě z přesilovkového tlaku vytěžili několik nebezpečných možností, kladenský gólman ale udržel nerozhodný stav.

Hned v úvodu třetího dějství dokázali Zubři překombinovat kladenskou pětici a z dobré pozice pálil Sýkora, který ovšem netrefil branku. Při další přesilové hře už dorážel Sýkora odražený puk do volné branky, Cikánek se ale výborně vrhl po puku a zakryl jej. Skóre se opět měnilo až po nenápadné akci, kdy od modré čáry vypálil Petr Tenkrát a kotouč prolétl až do přerovské sítě – 1:2. Po chvíli sahal Tenkrát i po třetí brance v zápase, v jejím dosažení mu ale zabránila tyčka. Domácí si poté vytvořili veliký tlak, Lukáš Cikánek ale pokračoval ve výborném výkonu a nepropustil kotouč za svoje záda. Zubři v závěru ještě neudrželi nervy a nevybíravým způsobem se pěstmi pustili do kladenských hráčů, to už ale na výsledky nic nezměnilo.