Jaké jsou pocity hned po zápase?

Je to obrovské zklamání… Je to naše chyba, ale nepotopil nás tenhle zápas. Prohrála nám to série jedenácti porážek, teď už se to těžko honilo. Můžeme být naštvaní jenom sami na sebe. Měli jsme to dobře rozehrané, ale dopadlo to takhle špatně… Je to škoda. Tři čtvrtě sezony to bylo výborně rozehrané a skončí to takhle… Na nějaký dobrý dojem, jestli jsme v sezoně hráli dobře, se nehraje. Rozhodující byla série jedenácti proher, ze které jsme se nedokázali dostat dřív. Proto to tak dopadlo.

Bolí to o to víc, že jsme to měli i v posledním kole ve svých rukách?

Bylo to buď a nebo, ale rozhodujícím momentem byla dlouhá série proher. To je příčinou sestupu.

Sestoupili jsme, ale posbírali jsme 60 bodů, což by skoro ve všech předchozích sezonách po základní části stačilo na udržení.

To je statistika. V té kolonce pořád bude, že jsme sestoupili. Nikdo nebude koukat, kolik jsme měli bodů. Konec sezony kazí celý dojem. I když jsme třeba neudělali v extralize špatný dojem a zapůsobili jsme na některé lidi, tak na dojem se bohužel nehraje.

Před zápasem všichni říkali, že si musíme dávat pozor na chyby a přečíslení, protože Litvínov je umí trestat. I tak jich tam zase bylo dost.

Přečíslení nás trápí celou sezonu. Kdybychom v sezoně neměli Denise, tak by to bylo horší. Chytil výbornou formu. Ve všech zápasech jsme pouštěli soupeře do hrozně moc přečíslení. Zkušení hráči to umějí potrestat. Tyhle chyby nás srážely celou sezonu.

"V první lize to bude neúprosný boj."

Kde se zápas v Litvínově nakonec lámal?

Trošku nás zlomil gól do kabiny čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Kdybychom to udrželi, tak by se do třetí třetiny nastupovalo hned jinak. Tam se zápas lámal.

Na druhou stranu jsme i my dokázali dát gól úplně na konci třetiny…

Byli před námi ještě dvě třetiny, zatímco tady chyběla už jen jedna. Kdybychom šli do třetí třetiny s nerozhodným stavem, Litvínov by byl taky nervóznější. Bylo by to jiné. To je ale kdyby, to jsou spekulace, co by bylo… Litvínov hrál lépe, určoval tempo a hrál zkušeněji. Čekal na naše chyby a má tam starší a zkušenější hráče. Dokázal si na to počkat a hrál účelněji.

Věčné kladenské téma je větší kluziště, na kterém nám to dnes zase úplně nesedělo…

To je furt dokola. To jsme si říkali v první lize, říkali jsme si to teď… Člověk se s tím musí naučit hrát a ne to nějak omlouvat.

Po roce nás čeká Chance liga. Co nás tam čeká?

Bude to neúprosný boj. V první lize je hokej jiný, je to tam hodně omlácené… Člověk neví, co bude dál. Uvidíme…

"Nevím, co bude za kádr, velké části kluků končí smlouvy."

Trvalo nám pět let se odtamtud dostat, takže si musíte uvědomovat, jak je těžké se odtamtud dostat.

Stojí to hrozně moc sil – fyzických i psychických… Je to otázka na management a trenéry, jaké mají plány. Já do toho nevidím, já bych se chtěl co nejrychleji dostat nahoru. Nevím, co bude za kádr, velké části kluků končí smlouvy. Uvidíme, jak to bude.

Říká se, že v play off se hraje i přes zranění, což jsi ty předváděl i teď na konci základní části. Jak jsi na tom, jak se ti hrálo?

Nechci to nějak omlouvat. Byl jsem zraněný a šel jsem do toho. Víc k tomu říkat nebudu.

Jaká bude budoucnost Kuby Strnada?

Smlouvu mám do konce dubna. Uvidíme, co bude.

Měl jsi někdy takhle dlouhé volno? Co budeš dělat?

Po těch sezonách v první lize, kdy jsme se dvě sezony po sobě mlátili až do konce, předtím jsme hráli semifinále… Upřímně to možná i ocením, že si odpočinu. Zregeneruju, odpočinu si hlavou a snad to k něčemu i bude.