II. část - 28. kolo extraligy st. dorostu - 10. 3. 2018 Horácký zimní stadion, Jihlava

Jihlava
1

5

HC Dukla Jihlava: Chaloupek – Smolko, Piskač, Zvěřina, Sapík, Marek – Pigl, Krajíček, Chlubna, Trnka, J. Filip, Menšík, Barák, Zadražil, P. Čermák, Kardoš, Svoboda. Trenéři: Moravec, Melenovský.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Funk, Volráb, Zich, Šmatlák – Zíka, Tržil, O. Bláha, M. Filip, M. Bláha, Bernat, Urban, Routa, Kulma, M. Čermák, Hašek, Rendla. Trenéři: Kopecký, Procházka.

Branky a nahrávky: 29. Chlubna (Svoboda, Menšík) – 13. M. Bláha (M. Čermák, Volráb), 16. M. Filip (O. Bláha, Šmatlák), 16. Urban (Bernat, Routa), 22. Urban (Zich), 50. M. Čermák (O. Bláha, Šmatlák). Třetiny: 0:3, 1:1, 0:1. Vyloučení: 9:9 + M. Filip (KLA) 10 min. a Smolko (JIH) 10 min. Využití: 0:2. Střely na branku: 28:33. Rozhodčí: Skopal - Reich, Nechvátal. Diváci: 111.

První změna stavu se odehrála ve 13. minutě. Matěj Čermák našel mezi kruhy Martina Bláhu, který přesně zamířil na vzdálenější tyč – 0:1. Kladýnko se začínalo dostávat do tempa a zanedlouho vedlo o dvě branky. Matyáš Filip ujel se svým spoluhráčem a mezi volbou vystřelit či nahrát zvolil první možnost. A udělal správně, jelikož úspěšně zasunul puk za Chaloupkova záda – 0:2. Za dalších třicet vteřin to s Duklou vypadalo na ručník. Tomáš Urban našel mezírku mezi brankářovými betony a Kladno si kráčelo za vítězstvím – 0:3.

Ihned na začátku druhé periody se skóre měnilo počtvrté. Tomáš Urban ujel všem obráncům a poslal kotouč nad Chaloupkovu vyrážečku – 0:4. Těsně před polovinou utkání vystrčili růžky i domácí. Tomáš Chlubna se ocitl v bezprostřední blízkosti Jirouškovy svatyně a ve vyložené šanci se nemýlil – 1:4. Druhá třetina se nesla v značně nepřátelském duchu, jelikož rozhodčí rozdali hned devět trestů.

Ve třetí části viděli diváci na Jihlavském stadionu už pouze jedinou branku. Ondřej Bláha si vyčkal v pravém kruhu na najíždějícího Matěje Čermáka, naservíroval mu puk přímo do jízdy a kladenský útočník šikovně nastavenou hokejkou zaznamenal pátý a poslední gól svého týmu – 1:5.

Mladí Rytíři odehrají první dva zápasy osmifinále proti Vítkovicím v sobotu a v neděli na domácím ČEZ stadionu.