Výsledek 0:5 s Pardubicemi vypadá hrozivě. Do poloviny zápasu to ale bylo 0:0. Kde se to zlomilo?

Pardubice šly do vedení gólem z přesilovky a my jsme ustoupili od toho, co jsme si řekli. Měli jsme v tom trošku chaos. Musíme dodržovat, co si dohodneme, protože takové detaily rozhodují. Že to skončilo 0:5 je samozřejmě špatné, ale myslím si, že když budeme dodržovat, co si říkáme, může to pro nás příště skončit líp.

V baráži jsme se střelecky ještě neprosadili. Na branku čekáme už 120 minut, to není ideální začátek.

Samozřejmě to není jednoduché. Ty extraligové týmy jsou lepší v osobních soubojích, na vhazováních. Jsou šikovní, ale my na to taky máme. Taky to zvládneme. Je potřeba začít od malých věcí, dodržovat je. Potom určitě přijdou i góly.

Oba barážové duely byly úplně jiné. Zatímco v Chomutově jsme měli víc ze hry, ale neprosadili jsme se, Pardubice nás dneska moc k ničemu nepustily. Co vám ty dva zápasy ukázaly pro zbytek baráže?

Čeká nás ještě deset zápasů. Já se budu opakovat, ale opravdu je potřeba, abychom dodržovali, co si řekneme. I když dostaneme branku, nesmíme se sesypat, pořád musíme věřit. Jít za tím střídání po střídání.

Ty osobně už hraješ třetí baráž v řadě. Je to pro tebe výhoda, že už víš, co to obnáší?

Už s tím nějakou zkušenost mám a vím, že když se na začátku dvakrát prohraje, pořád není nic ztraceného. Jsme tam čtyři týmy a body si bereme navzájem, takže je pořád o co hrát. Důležité je se do toho dostat, v úterý to zvládnout a můžeme být zpátky ve hře.

Byl pro tebe zápas proti Pardubicím speciální? Přece jen jsi tam dlouhé roky hrál a dneska jsi proti Dynamu poprvé nastoupil jako soupeř.

Sice se tam toho hodně změnilo, ale dost kluků tam znám. V tom to možná bylo trochu specifické, ale nic extra.

Překvapily vás Pardubice aktivním herním stylem?

Nemyslím si. Věděli jsme, že jsou pod velkým tlakem a že na ledě nechají všechno. Stejně musíme hrát i my. Oni si vypracovali náskok a pak už si to jenom hlídali, trochu jsme jim to usnadnili.

Myslíš si, že jsou nejsilnějším týmem v baráži?

V mých očích to je dobrý tým. V sezoně zůstali za očekáváním, ale kvalitu mají. Nicméně hrát se s nimi dá.

Nejlíp znáte Budějovice, které přijedou v úterý. Máte je přečtené? S čím na ně půjdete?

My si hlavně chceme dojít pro tři body. To je pro nás důležité, nakoplo by nás to.