Kladno přišlo o vítěznou sérii

Rytíři zvítězili v pěti utkáních v řadě a v posledních třech z nich navíc nastříleli v průměru osm branek za zápas. Vítěznou sérii přerušil až venkovní zápas na ledě Havířova, kde se Kladenští trápili paradoxně v koncovce. Hned v první minutě se dokázal prosadit 🚨 David Tůma, v následujících 59 minutách už se ale Kladno z gólu neradovalo. Rytíři tak prohráli těsným výsledkem 1:2. "Asi jsme k tomu nepřistoupili tak, jak bychom měli. Když nedáte 59 minut gól, tak můžete jen těžko vyhrát," hodnotil střelec jediné kladenské branky Tůma.

Prvního dvacetigólového střelce mají Rytíři!

Nejvíce bodů z kladenského týmu mají na svém kontě nadále útočníci Patrik Machač (11+21) a Jan Kloz (9+21). V Davidu Tůmovi (20+8) ale Kladenští mají dokonce vůbec nejlepšího střelce 🎯 celé soutěže. Tůma těží mimo jiné ze zlepšené hry v přesilových hrách, ze kterých vstřelil už sedm branek. "S Klozákem hraji už dlouho, takže se dobře známe. Anton dokazuje svoje zkušenosti z KHL, což je vidět na jeho předvídavosti a nahrávkách. Na přesilovky začal chodit jak on, tak Miloš Hořava a oba tam jsou hodně znát. Anton umí přihrát křížem přes několik hokejek, z čehož už jsme se několikrát prosadili," chválí svoje spoluhráče nejlepší ligový střelec.

Ve vzájemných střetnutích je vyrovnáno

Kladno a Motor za sebou mají dva vzájemné zápasy a bodově se podělili fifty fifty. V první atraktivní bitvě dokázali Kladenští otočit nepříznivý vývoj a o svém vítězství rozhodli v závěrečné třetině, když se dvakrát prosadili. Z úvodního střetnutí si tak Rytíři odnesli výhru 4:2. Ve venkovním utkání už se ale Kladnu střelecky nedařilo. Motor zahrál výborně v 🛡 defenzivě, rozdělil si po brance do každé třetiny a uštědřil Rytířům porážku 0:3."Ve středu to bude určitě opět kvalitní zápas. Myslím si, že už to bude na úrovni play off. Oni potřebují body, aby se udrželi v čele, a my zase potřebujeme body, abychom se na ně dotáhli. Snad to bude s dobrým koncem pro nás," doufá před nadcházejícím duelem Tůma.

Důležité retro vítězství Motoru

České Budějovice zvítězily už třikrát v řadě a hlavně poslední výhra pro ně byla nesmírně důležitá. Po vítězstvích 2:1 nad Třebíčí a 4:1 nad Ústím nad Labem totiž Jihočeši bojovali s druhým týmem tabulky z Karlových Varů. Unikátní zápas k 90. výročí založení klubu dospěl po výsledku 1:1 až do 🏒 samostatných nájezdů, v nichž vystřelil domácím výhru zkušený Petr Vampola. Motor tak oslavoval v retro dresech před vyprodanou domácí arénou vítězně!

Lídr tabulky má v kádru řadu osobností

Co se týče hry a statistik, jen těžko by se hledalo něco, co se dá Motoru vyčíst. Českobudějovičtí inkasovali vůbec nejméně branek ze všech týmů v lize - konkrétně jen 63❗ Na tom má veliký podíl výborně chytající 🥅 Petr Kváča s úspěšností zásahů 93,15 %. Jihočechům se však nedaří jen směrem dozadu. V ofenzivě táhne mužstvo velmi zkušený útočník Václav Nedorost (14+20), který je jak nejproduktivnějším hráčem, tak nejlepším střelcem svého celku. Dalšími výraznými postavami Českých Budějovic jsou pak například Miloslav Čermák (6+17), Zdeněk Kutlák (7+12) nebo Petr Vampola (6+10).

Utkání 38. kola WSM ligy Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice se odehraje ve středu 10. ledna od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.