Dalo by se i přes nepovedený výsledek zápas označit jako dobrou přípravu před nadcházejícím play off?
Příprava to byla sice dobrá, ale za stavu 4:2, když zápas takto otočíme, tak už si to musíme ohlídat a výsledek udržet. Nemůžeme takto pár minut před koncem dostat dva góly. To by se nám v play off mohlo hodně vymstít.

V poslední desetiminutovce jsi mohl utkání rozhodnout,  když jste za stavu 4:3 ujížděli dva na jednoho?
Tam jsem to špatně vyřešil. Měl jsem vystřelit z první, když jsem měl před sebou odkrytou bránu. Chtěl jsem to nahrát ještě Plekancovi do prázdné branky, ale zbytečně jsem to překombinoval.

Po chvilce jsi také neúspěšně dorážel puk po Jágrově tyčce?
Tam jsem byl taky. Stačilo to přes beton dát nahoru a mohl to být také gól. Snad jsem si smůlu dnes vybral a v play off to bude jen lepší.

A v prodloužení jsi dokonce už branku vstřelil, ta ale nebyla nakonec uznána...
Rozhodčí písknul, že mi nahrál puk rukou, asi to tak bylo. Prostě smůla.

Poprvé jsme skórovali až v 35. minutě, bylo hodně těžké se přes obranu a gólmana dostat do brány?
My jsme ze začátku nehráli moc dobře, až později jsme se do toho dostali. Ze stavu 0:2 jsme to otočili, to bylo super, ale konec jsme si nepohlídali.

"Do play off zjednodušit hru a více bruslit!"

V Třebíči to ale v tomto směru bylo podobné?
Bylo. My se musíme soustředit hlavně na začátky zápasů. To v play off bude rozhodovat.

Přerov se proti nám bude prezentovat asi podobným stylem jako Litoměřice, jen možná ještě důrazněji?
Víme, že budou hrát tvrdě. Asi na nás vletí, budou nás dohrávat. Na to se musíme připravit, hrát jednoduše a více bruslit. Budou rozhodovat maličkosti. Můžou se dostat na koně, ale my k tomu musíme přistoupit zodpovědně a hrát daleko lépe než dneska nebo v Třebíči.

Zdá se, že spolupráce s Jágrem a Plekancem v první lajně se stále zlepšuje?
Také mi to přijde, že máme více a více šancí. Doufám, že také čím déle spolu budeme hrát, tím to bude lepší a přijdou i nějaké branky. Dnes jsme je nedali, tak příště už snad budeme zápasy rozhodovat.

Co Rytíře trápí celou sezónu, to jsou nájezdy. Jak je teď co nejrychleji zlepšit?
Přesně, na tom musíme ještě zapracovat a hodně to zlepšit. Když je prohrajeme teď, tak je tam rozdíl jednoho bodu. Ale když prohrajeme v play off, tak je to špatné. Na tréninku je cvičíme, ale bude to spíše chtít více klidu, je to o hlavě. Když se budeme pořádně soustředit, tak se to snad zlepší.

Tip jak dopadne čtvrtfinále?
Tak nejlepší bude, když vyhrajeme 4:0. Ale samozřejmě neumím si teď úplně představit, jak to dopadne. Nicméně i z pohledu potřebné regenerace před semifinále doufám, že vyhrajeme co nejdříve.