První krok máme úspěšně za sebou, jak se teď bezprostředně po utkání cítíš?
Pocity jsou úžasné. Jednoduché to samozřejmě nebylo, ale to by nebylo s žádným soupeřem. Jsme za postup strašně rádi, ale teď to musíme zklidnit a jít do druhého kola. Půjdeme tam ještě s větší vervou a musíme ho udolat.

Bylo vidět, že jsme se s porážkou z minulého zápasu dokázali srovnat?
Naopak nás to nakoplo. I v kabině jsme si říkali, že vyhrát 4:0 by bylo moc jednoduché. Pak bychom se po takové výhře možná v druhém kole divili a byli překvapení. Všichni jsme rádi, že to takto dopadlo, ale ten jeden zápas nám určitě neuškodil.

Vypadá to, že jsme byli na soupeře dobře připraveni, nebo nás Přerov něčím překvapil?
Nešli jsme do toho úplně se strachem, ale rozhodně s tím, že to nebude jednoduchý soupeř. Byl naopak hodně těžký, moc se nám k němu na Moravu nechtělo. Hráli hodně tvrdě, mají na to robustní a přes metr devadesát vysoké hráče, ale připravili jsme se na ně dobře, takže nás ničím moc nepřekvapili.

"Pleky, Jarda, Brendon, Vampi - to je obrovská síla."

Téměř polovinu branek série jsme vstřelili v přesilovkách, hodně jsme si s nimi dokázali pomoci?
To je samozřejmě díky těm hráčům. Je tam Pleky, Jarda, Brendon, Vampi a to je obrovská síla. Já jsem tam jen jako takový prostředník, ale oni jsou neskuteční. Brendon když to dostane na modrou, tak to dokáže fantasticky prostřelit.

Všeobecně je ofenzivní podpora od beků hodně znát, že?
Pytlák skvěle střílí, dnes tam pálil krásně i Kehy. Je to bomba, když to tam od modré lítá. A když tam pak jako útočníci stojíme, tak je z toho většinou gól.

Říkáš, že jsi tam jen jako prostředník. Celou čtvrtfinálovou sérii jsi ale svojí brankou gólově zahájil a dnes i ukončil?
Je to sice hezké, ale ten dnešní gól ne že by nebyl potřeba, ale branky v prvním zápase byly potřebnější. Dnes to byla už jen úprava skóre. Ale je pravda, že za stavu 3:1 by k závěru utkání přistoupili asi ještě trochu jinak. Takže nakonec je paráda, že jsme to vyhráli takovým způsobem.

Na konci druhé třetiny se soupeř vrátil snížením na 2:1 do zápasu, naštěstí nás to až tak neznervóznilo?
Já osobně jsem měl trochu obavy, že když dostaneme na 2:2, že by to mohl být docela průšvih. Ale my jsme to vydrželi, Vampi předvedl skvělou práci v oslabení a dali jsme na 3:1. Pak už ten čtvrtý gól byla jen třešnička na dortu.

"Cigiho zákroky doteď nechápu!"

Tam bylo asi hodně důležité ubráněné dvojnásobné oslabení?
To určitě. K oslabení si všeobecně hodně říkáme a máme na něj skvělé hráče. Od Plekyho až po Réďu to tam všichni odmakají a máme tam často dokonce i šance na góly. Takže to není tak, že bychom se z oslabení nějak sesypali.

A navíc i dnes jsme se v důležitých okamžicích mohli spolehnout na velkou oporu v bráně?
Cigi fakt neskutečný. Doteď nechápu, co tam předvedl za zákroky. Za stavu 2:1 to na pravé straně dostal hráč do prázdné brány a on tam vykopne beton a chytne to. Klobouk před ním za výkon v této sérii dolu a doufám, že mu to bude šlapat pořád.

Sice ještě nejméně do neděle dalšího soupeře neznáme, ale pokud nenastanou nějaká překvapení, tak semifinále budeme pravděpodobně zahajovat venku?
Když budeme začínat venku a jeli bychom například do Jihlavy, tak to není zase tak daleko a můžeme se na to připravit. Navíc v Jihlavě hrajeme docela dobře, takže pokud by to byli oni, tak to bude dobré. Ale musíme se na to připravit minimálně tak dobře jako na Přerov. Na něj jsme studovali snad úplně všechno, zejména Pleky o nich věděl první poslední. Když to zopakujeme, tak je nám pak jedno, jestli začneme venku nebo doma.

Ukončili jsme sérii v pěti zápasech, takže máme volno do příštího pátku?
To je pozitivní hlavně pro některé hráče, kteří stejně jako já byli trochu nemocní, takže to můžeme vyležet. Je důležité, že si budeme moci odpočinout, že jsme to nehráli na sedm zápasů a pak muset hned naskočit do další série.