Nejvyšší příhozce a majitel Jágrova dresu Zdeněk Kremina si na ledě potřásl rukou s předsedou správní rady Nadace Samuelem Vokurkou.

Skvělý výsledek prosincové aukce je už dobře známý (podrobnosti zde), její slavnostní završení se ale uskutečnilo až před úvodním buly sobotního zápasu předáním šeku předsedovi správní rady Nadace a uznávanému lekáři Samuelu Vokurkovi. Zatímco vloni zůstala vydražená zlatá osmašedesátka v kladenských rukou, tentokrát Jágr poputuje nedaleko Poděbrad. Ale ne tak úplně, cestovat by totiž měl po celé republice.

Majitel nejvzácnějšího kladenského dresu Zděněk Kremina totiž s přáteli připravuje zajímavý projekt pro děti. „Chceme například ve školách připomenout a představit nejlepší české sportovce a výsledky zhruba za posledních dvacet let. A aby to nebylo strohé, sbíráme artefakty, na něž si budou moct děti sáhnout a budou vědět, že v tomto dresu hrál Jágr, s tímhle oštěpem házel Železný a podobně. Je to tedy velmi finančně náročné. Z devadesáti procent předměty sháníme přes charitativní aukce, takže všechny vynaložené prostředky jdou zaplaťpánbůh tímto směrem,“ prohlásil poté, co si dres za pětatřicet tisíc převzal a ukázal jej kladenskému publiku.

A užil si také samotný zápas, i když není zapřisáhlým fanouškem Rytířů. „Jsem fanda veškerého sportu a přiznám se, že mám permice na Lva a Pardubice. Kladno mám poněkud z ruky. Podobný průběh zápasu jsem očekával,“ pousmál se pan Kremina ještě před třetí třetinou, jejíž průběh už asi očekával málokdo. (reportáž z utkání)

Úspěšná sbírka „hokejek“ a fanoušků

Ředitelé DD Ledce a Unhošť se svými šeky. Foto: Tomáš Kostečka

Na přesné částce 100 434 korun se zastavila sbírka pro dva dětské domovy, které si ji rozdělily rovným dílem. „Peníze budeme využívat po celý rok na volnočasové aktivity, pobyty dětí mimo domov a provoz komunitního centra Zámeček, kde funguje například posilovna, kroužky hip-hopu, břišních tanců nebo stolního tenisu. Právě na tyto věci se nedostávají prostředky z běžného provozu a běží díky sponzorům. Chtěl bych poděkovat nejen klubu, ale také všem těm anonymním dárcům v hledišti,“ prohlásil Roman Pejša, ředitel Dětského domova v Ledcích, s nímž Rytíři dlouhodobě spolupracují.

Také v unhošťském domově budou získané prostředky využity obdobně. „Rádi bychom poslali děti na ozdravný pobyt na hory, samozřejmě také sportujeme a provozujeme volnočasové aktivity. Jsme v docela tristní finanční situaci a přiznám, že se hodí každá koruna. Děkujeme, v sobotu to bylo úžasné, děti si z hlediště navíc odnesly skvělý zážitek a Spartu jsme naštěstí nakonec porazili,“ pochvaloval si ředitel Jiří Beránek.

Celkově jsme díky VÁM mohli po Vánocích přispět na dobročinné účely celkovou sumou 260.596 korun! Děkujeme všem!