4. přípravný zápas – 9. 8. 2018 Zimní stadion, Most

5

0

HC VERVA Litvínov: Spěšný – Sørvik, Baránek, Doudera, Ščotka, Šesták, Strejček – Hanzl, Mikúš, Petružálek – Myšák, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Razým, Skuhrovec.
Rytíři Kladno: Brízgala – Zich, Kehar, Veber, Kvapil, Zelingr, Svedlund, Volráb – Filip, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – M. Bláha, Zikmund, Š. Bláha – Patyk. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 27. Matoušek (Doudera, Válek), 39. Petružálek (Mikúš, Hanzl), 48. Lukeš (Hübl, Myšák), 49. Trávníček (Černý, Gerhát), 51 Mikúš (Hanzl, Petružálek). Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:21. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Šimán, Tvrdík. Diváci: 1838.

V první části odvetného střetnutí byli aktivnější Litvínovští, kteří působili na mosteckém ledě jako domácí tým. Jedna šance za druhou však ztroskotávala na Adamu Brízgalovi. Kladenský gólman si počínal po celou třetinu výborně a držel šance svého týmu. Rytíři ovšem směrem vpřed také nebyli úspěšní. Patrik Spěšný si poradil jak se zajímavou akcí Tomáše Vildumetze, tak se zakončením Petra Patyka.

Prostřední třetina už byla ke střelcům milosrdnější. Ve 27. minutě otevřel skóre v přečíslení Tomáš Matoušek – 🚨 1:0. Obdržená branka dodala Rytířům nové síly a Kladno bylo v náporu, jenže přetěžit svoji aktivitu v gól nedokázalo. Necelé dvě minuty před sirénou naopak navýšil Jakub Petružálek – 🚨 2:0.

Jestliže měla Verva po 40 minutách dobrou pozici, ve třetí periodě svoje postavení rychle ještě vylepšila. Nejprve navýšil František Lukeš – 🚨 3:0. A hned o 21 vteřin později se prosadil i kapitán Michal Trávníček – 🚨 4:0. V jednapadesáté minutě navíc dokončil nepopulárního „bůra“ Juraj Mikúš – 🚨 5:0.

V rámci předsezonní přípravy si oba týmy na závěr ještě vyzkoušely prodloužení a nájezdy. Přestože domácí byli v nastavených pěti minutách nebezpečnější, z branky se mohlo radovat Kladno. Krešimir Schildhabel vybojoval puk a Tomáš Kaut 24 vteřin před sirénou překonal Spěšného. V samostatných nájezdech byli Kladenští rovněž úspěšnější. Adam Kubík si poradil dvakrát, zatímco domácí Lukáš Doudera napodruhé v šesté sérii neuspěl.

Trenér po zápase 🗣

Jan Kregl (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme nastoupili po velikém tréninkovém plánu, který je pro kluky náročný. Hráli jsme na tři lajny, pořád se snažíme dávat prostor mladým klukům. Od toho se možná odvíjelo i tempo utkání. Jednu třetinu jsme se snažili držet úroveň, jenže pak jsme dostali zbytečný gól. Po dvou třetinách to stále bylo hratelné, ale ve třetí třetině nám asi trochu došly síly a Litvínovu se podařilo skórovat. My tam měli hluchou pětiminutovku, kdy jsme utkání bohužel ztratili. Máme ale náročný tréninkový program, spousta kluků tady ještě není a myslím, že jsme na začátku zápasu předvedli velice dobrý výkon.V pozdější fázi ale Litvínov ukázal svoji kvalitu v zakončení, kde my zatím hledáme optimální složení, a zaslouženě vyhrál.