Jihlava
4

Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych – Tůma, Burger, Kloz – Kubík, Přikryl, Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.
HC Dukla Jihlava: Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, Jergl – Čachotský, Seman, Zeman – Březina, Anděl, Danišovský. Trenéři: Vlk, Zeman, Ujčík.

Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz), 28. Tenkrát (Drtina, Burger), 34. Drtina (Burger, Přikryl) – 10. Čachotský (Zeman, Bilčík), 47. Jiránek (Skořepa, Seman), 47. Šidlík (Anděl), 67. Říha (Čachotský). Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2 – 0:1. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 31:37. Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Lučan, Kis. Diváci: 5200. Stav série: 1:3.

Začátek zápasu patřil hostujícím hokejistům, kteří byli od počátku mnohem aktivnější a šli tvrdě po svém soupeři. I přesto se ale dostali do vedení jako první Rytíři, kterým se to podařilo poprvé v sérii. Střelu Davida Tůmy vyrazil Svoboda jen před sebe, kde dorážel nejprve Kloz a vzápětí už sám Tůma rozvlnil síť – 1:0. Vedení ovšem nevydrželo Kladnu dlouho. Od Hanuljaka zamířila Bilčíkova rána na levý kruh, odkud přesně dorazil Tomáš Čachotský – 1:1. Krátce nato měl velikou příležitost Pekr, jehož ránu se štěstím vytěsnil hostující gólman. Hráči Jihlavy se poté už radovali z gólu ve chvíli, kdy tečovaný kotouč zastavila tyč kladenské klece. V závěru ještě rozproudil emoce souboj před brankou domácích, sudí ale nakonec vše uklidnili.

Prostřední část se nesla ve znamení kladenských přesilových her. Rytíři byli po celou dvacetiminutovku aktivnější a svůj tlak přeměnili v branky v početních výhodách. Drtina nejprve vypálil tvrdě od modré a od Petra Tenkráta zaplul kotouč až do sítě – 2:1. Hosté následně hrou pět na čtyři pohrdli a domácí opět udeřili. Jiří Drtina vyslal další dělovou ránu a ta tentokrát prolétla čistě až do brány – 3:1. Hráči Dukly zůstali po dvou inkasovaných gólech poněkud opaření a Kladno zůstalo až do závěru lepším týmem, navýšení už však nepřidalo.

Ve třetí periodě povstali hosté jako pověstný pták fénix. Nejprve zlikvidoval Hanuljak výborně Důrasův průnik, následně už ale kapituloval. Kladenský gólman vyrazil Skořepovu střelu a Tomáš Jiránek už doklepával do odkryté klece - 3:2. Hned po patnácti vteřinách se navíc ujalo nahození Petra Šidlíka od modré a bylo srovnáno - 3:3. Hosté byli od této chvíle daleko lepším celkem a mohli se dostat do vedení. Kajínek stál tváří v tvář Hanuljakovi a zasáhl jen natažený beton. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

Prodloužení nabídlo opět zlepšenou hru ze strany Kladna, po chvíli ale musel usednout na trestnou lavici Ulrych. Nabídnuté výhody využila Dukla na jedničku a Jiří Říha propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:4.

Trenéři po zápase

František Kaberle (Rytíři Kladno): Mně se to těžko hodnotí, protože si myslím, že jsme byli dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak i našimi chybami, přestali jsme hrát to, co předchozí dvě třetiny, a dostali jsme během patnácti vteřin dva góly. Pak se necháme za hloupý faul vyloučit v prodloužení... To prostě nemůžeme.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě spokojeni. Do dnešního zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme dobré bruslení i příležitosti, paradoxně jsme dostali z tlaku gól. Kluci se ale trošičku srovnali a dokázali jsme vyrovnat. Druhá třetina byla z naší strany špatná. Do dvanácté minuty jsou čtyři vyloučení hrozně moc. Takhle zkušený tým jako je Kladno tam má hráče na to, aby to sehráli tak, jak to sehráli. Třetí třetina byla z naší strany výborná - dobrý pohyb, důraz a tlak do branky. Z toho pramenilo i vyrovnání. V prodloužení se nám podařilo využít přesilovku a jsme spokojení.