4. přípravný zápas – 8. 8. 2019 Home Monitoring Area, Plzeň


Plzeň
5
 
Kladno
2
 
HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Houdek, Kaňák, Budík, Malík – Mužík, Mertl, Rob – Kolda, Vlach, Eret – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Přikryl, Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Rytíři Kladno: Brízgala – Lakos, Austin, Veber, Kehar, Zelingr, Smetana – Zikmund, Melka, O’Donnell – Redlich, Kalaj, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Kružík, Filip, Bernat. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 15. Straka (Eberle), 21. Rob (Čerešňák), 22. Eberle (Kodýtek, Straka), 40. Kantner (Přikryl), 58. Čerešňák (Rob) – 7. Kalaj, 27. Kružík (Bernat, Lakos). Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0. Vyloučení: 4:7 + Hajný (KLA) 10 min. a Budík, Mužík (oba PLZ) a Kružík (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:27. Rozhodčí: Lacina, Micka – Klouček Ganger. Diváci: 3 653.

Kladno vytěžilo v první části doslova z minima maximum. Domácí totiž začali hodně sebevědomě a hosté se jen stěží dostávali do hry. Pak ale Jakub Pour nevyužil obrovskou šanci v přesilovce, když netrefil odkrytou klec, a Rytíři udeřili. Adam Kalaj naskočil z trestné, dostal přihrávku do středního pásma a únik využil – 🚨 0:1. Kladeňáci pak ale chybovali při svojí vlastní početní výhodě a Plzeň srovnala krok. Jan Eberle nastartoval protiútok, našel hůl rozjetého Petra Straky a Adam Brízgala, který si už v prvních dvaceti minutách připsal několik důležitých zákroků, lovil kotouč ze sítě – 🚨 1:1.

Začátek druhé části Rytířům hrubě nevyšel. Střela Luboše Roba z pravého kruhu totiž vypadla z Brízgalovy výstroje a pomalu se došourala až do sítě – 🚨 2:1. Hned nato navíc předvedl svoji šikovnost Jan Eberle, který se uvolnil před brankoviště a navýšil vedení Škody – 🚨 3:1. Po dvou slepených gólech se však Kladno nadechlo k dalšímu náporu a bylo nebezpečnější než po většinu úvodní části. To nakonec proměnil ve snížení Daniel Kružík, který ranou na vzdálenější tyč překonal Dominika Frodla – 🚨 3:2. Když byl pak v přesilovce zahákován Ladislav Zikmund, mohl být rozdíl úplně smazán. Kladenská třináctka však trestné střílení nevyužila, Frodl si mezeru mezi betony pohlídal. Stav se tak znovu měnil až v poslední minutě. Filip Přikryl si pohrál s celou kladenskou obranou a předložil kotouč před odkrytou klec Matyáši Kantnerovi – 🚨 4:2.

Kladeňáci měli ve třetí dvacetiminutovce ještě dobrou šanci něco se skóre udělat. Domácí Vojtěch Budík totiž kolenem fauloval Adama Kalaje a vyfasoval trest do konce utkání. Rytíři ovšem dlouhou početní výhodu nevyužili. Až necelé čtyři minuty před koncem vygradovaly emoce a do pěstního souboje se pustil Daniel Kružík s Radkem Mužíkem. Souboj skončil remízou, přestože kladenský útočník měl jednoznačně výškovou nevýhodu. Plzeň se vzápětí prosadila při přesilovce pěti proti třem. Úspěšným střelcem byl konkrétně Peter Čerešňák  🚨 5:2.


Trenéři po zápase 🗣

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Klasický letní zápas, začátek přípravy, zkoušení hráčů, kteří nemají jisté místo v sestavě. Tomu všemu odpovídala i kvalita hry, střídaly se lepší a horší okamžiky, na spoustě věcí je třeba pracovat. Pořád jsme ale ve fázi, kdy honíme spíš kondici než herní kvalitu.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes rozhodla o výsledku druhá třetina. Paradoxně jsme v ní hráli nejlépe, měli jsme nejvíc šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. V první třetině jsme hráli špatně a chyběl nám pohyb, ale třetina skončila 1:1. Jsme v plném tréninku, Plzeň samozřejmě taky, jenže dnes zkrátka měla lepší pohyb. To rozhodlo.