„S Kladnem jsme chtěli spolupracovat už v době, než Kladno sestoupilo. Spolupráce fungovala už dříve, jen ne v takové míře. Kladno vždy produkovalo hodně kvalitních hráčů, z nichž je momentálně řada výkonnostně na rozhraní první ligy a extraligy,“ vysvětlil na úvod tiskové konference sportovní jednatel a trenér Ústí Vladimír Evan, kterého doplnil i kladenský sportovní manažer David Čermák: „Hned po postupu jsme věděli, že budeme mít širší kádr a že ti hráči budou potřebovat hrát. Nechceme, aby to bylo výhodné jen pro Kladno. V Ústí hraje řada našich hráčů a u nás nastupuje Ondra Smetana. Vypadá to navíc, že se dostane i do kádru pro extraligu.“

V rámci partnerství momentálně figuruje na soupisce Ústí nad Labem deset kladenských hokejistů! Jmenovitě to jsou brankář David Stahl, obránci Jakub Müller, Václav Veber, Adam Zich a Matyáš Zelingr a útočníci Martin Bláha, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Adam Kalaj a Daniel Kružík. U Rytířů působí výše zmíněný obránce Smetana, který se během přípravy stal stabilním pilířem defenzivy.

„Je to šance pro hráče Slovanu. Zároveň to může být výstraha i pro naše hráče – když nebudou podávat dobré výkony, tak půjdou hrát do Slovanu,“ doplnil Jaromír Jágr, který zároveň vypíchl možnost, že se zranění hráč budou moci rozehrát v nižší soutěži. „Já můžu být první zkouška, protože jsem momentálně zraněný. Než nastoupím do extraligy, tak se může stát, že tady jeden dva zápasy odehraju,“ prozradil Jágr.