6. přípravný zápas – 16. 8. 2019 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
5
 
Weisswasser
1
 
Rytíři Kladno: Brízgala – Müller, Lakos, Romančík, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Melka, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Lausitzer Füchse: Carruth – Keussen, Fern, Kuschel, Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Schwamberger, Murphy, Ustorf – Farmer, Reichel, Rentsch – George, Rennert, Breitkreuz – Strodel, Hammond, Andres. Trenéři: Neilson, Straube.

Branky a nahrávky: 16. Zikmund (Jágr, Stach), 25. Stach (Zikmund), 28. Jelínek (Hajný), 35. Hajný (Strnad, Smetana), 60. O‘Donnell (Redlich) – 54. Hammond (Murphy). Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1. Vyloučení: 8:6 + Kehar (KLA), Breitkreuz (LAU) a Murphy (LAU) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 49:28. Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Brejcha, Jelínek. Diváci: 625.

Začátek zápasu byl hodně vlažný, postupně se ale oba týmy dostaly do tempa. Velmi dobrým dojmem působil hned od začátku aktivní Martin Kehar, který třikrát vystartoval na útočný výlet a brankáři Carruthovi nadělal problémy. Hosté se dostali do útočné zóny jen s problémy, z jednoho rychlého brejku však mohli jít do vedení. Adam Brízgala ale s problémy obstál. Skóre se tak měnilo až při přesilovce Rytířů! Jaromír Jágr našel Ladislava Zikmunda, který si vybruslil před brankoviště a procedil kotouč do sítě – 🚨 1:0.

Ve druhé části se Rytíři od první branky odpíchli a dokázali přidat další zásahy! Nejprve se rozjel po pravé straně David Stach, který ještě hledal křížem Ladislava Romančíka, ale hostující hráči si sami srazili kotouč do klece – 🚨 2:0. Po přihrávce z rohu se o chvíli později dostal k puku před brankovištěm Šimon Jelínek a už to bylo o tři – 🚨 3:0. Krátce po skončení další přesilovky pak Kladno přidalo další zásah. Jakub Hajný předvedl skvělý důraz do brány, dostal se k volnému puku a dotlačil jej až za čáru – 🚨 4:0.

A v závěrečném dějství mohli Rytíři svoje vedení ještě zvýšit. Před Jakubem Strnadem, který se dostal do úniku, však Carruth včas secvakl betony. Nejkrásnější akce utkání ale teprve měla přijít! Jágr obkroužil klec, parádním pasem našel na druhém kruhu Davida Stacha, jenže proti jeho ráně se skvěle vymrštil hostující gólman. I domácí Adam Brízgala však nadále odváděl dobrou práci. Tomáš Andres před ním byl úplně osamocený, jenže kladenský gólman zahrál dobře. Carruth se znovu zaskvěl vzápětí, když se výborně přemístil a zachytil Jágrovo zakončení. Trefy se nakonec dočkali ale i hosté! Mike Hammond se uvolnil okamžitě po buly a prudkou ranou propálil kladenského gólmana  🚨 4:1. Lišky v závěru ještě odvolaly brankáře a pořádně se vyhrotily emoce. Martin Kehar zahodil rukavice a pustil se do ostré bitky s Clarkem Breitkreuzem. Po vyrovnaném souboji skončil kladenský bek na ledě pod svým sokem, rozhodně se ale neměl za co stydět. V poslední minutě pak stanovil konečné skóre do odkryté klece Brendan O’Donnell  🚨 5:1.