WSM liga 7. semifinále play off - 24. 3. 2017 Horácký zimní stadion, Jihlava


Jihlava
1
 
Kladno
0
 
HC Dukla Jihlava: Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Důras, Skořepa, Diviš – Jiránek, Hubáček, Anděl – Čachotský, Seman, Zeman – Danišovský, Březina, Jergl. Trenéři: Vlk, Zeman, Ujčík.
Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Redlich, Přikryl, Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Branky a nahrávky: 12. Diviš (Seman). Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Vyloučení: 3:3 + Cetkovský (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 24:29. Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kis, Špringl. Diváci: 5911.

Na stadionu byla ještě dlouho před úvodním vhazováním doslova elektrizující atmosféra, s prvním buly se pak vše ještě vystupňovalo. První zajímavější možnost si vytvořil kapitán hostí Jiří Burger, který se uvolnil mezi dvojici obránců a prudkou střelou jen těsně minul vzdálenější tyč. Na druhé straně si sjížděl na hodně nebezpečnou přihrávku Seman, chybělo mu ale nakonec několik centimetrů, aby na puk dosáhl. Až po chvíli při hře čtyři na čtyři musel kladenský gólman zasahovat. Skořepa si našel prostor před brankovištěm a z bezprostřední blízkosti zasáhl jen Cikánka. Rytířům však následně hrubě nevyšla přesilovka a Dukla dokázala otevřít skóre. Richard Diviš se dostal k puku v přečíslení a bekhendem jej uklidil pod víko – 1:0. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě pak zakončoval Čachotský ve chvíli, kdy byl Cikánek natažený na ledě, a jeho rána byla sražena jen lehce nad. Nátlak domácích trval až do konce první dvacetiminutovky, přerušila jej až Machačova možnost. Kladenská pětka si vybruslila na střed a vystřelila těsně mimo.

Do druhé části vyjely oba týmy opět hodně bojovně a hra se znovu poněkud srovnala. Na straně hostí byl důrazný před brankovištěm Tůma a zasáhl Svobodův beton, na druhé pak Zeman orazítkoval spojnici tyčí a byl už skutečně hodně blízko druhé brance svého celku. Čachotský se následně dostal ke dvěma dorážkám z blízkosti, na Cikánka však ani jednou nevyzrál. Do dobré příležitosti vzápětí sjel Březina, jemuž střela nesedla tak, jak by potřeboval. V závěru měla Jihlava ještě k dispozici přesilovku, šanci z ní ale nevytěžila.

Rytíři hráli ve třetí části o všechno a na jejich hře to bylo znát. Nejprve vytěsnil Svoboda prudkou střelu z kruhu se štěstím hrudí, po chvíli vykopl Drtinův individuální průnik betonem. Kladno poté pokračovalo v obrovském tlaku a Jihlava mohla hrozit z protiútoků. Důrasův pokus ale zastavil hostující brankář bez větších problémů. Na druhé straně následně pelášil do úniku Pekr, proti jehož střele bleskově zasáhla Svobodova lapačka. Za Duklu si hned nato vyzkoušel stejnou disciplínu Skořepa, jenže ani on nebyl úspěšný. V závěru přišla pro Kladno veliká šance, když byl vyloučen BIlčík a trenéři odvolali Cikánka. Dukla však předvedla obrovskou bojovnost a svoje vedení uhájila.